Що робити, щоб перець почав швидше червоніти, та був м’ясистий

Іноді з незрозумілих причин, болгарський солодкий перець довго не забарвлюється на стеблі й навіть не видно ознак стиглості.

Доводиться вдаватися до деяких хитрощів, щоб змусити перці почати зріти та забарвлюватись.

Причини, чому не забарвлюється перець:

Не зрілі плоди.

Перець має свій термін дозрівання, який вказується на пакуванні насіння й в середньому це складає приблизно 90-150 днів від перших сходів розсади. Потрібно вирахувати передбачувану стиглість та терпляче дочекатись цієї миті.

Сорти перців.

Є сорти, які мають зелене та стигле забарвлення: Вікінг, Титан, Атлантик, Зефір та Зелене диво. При придбанні насіння перців жовтого, помаранчевого чи червоного забарвлення, потрібно звертати увагу на пакування, де виробник повинен вказати колір та строк стиглості овочів.

Дефіцит калійного добрива.

Калій є одним з головних елементів для якісного розвитку перцю. Це своєчасне цвітіння, якісна зав’язь та вчасна зрілість плодів. Якщо калію недостатньо, розвиток рослини затримується та вигляд у них дуже поганий.

Різке коливання погоди.

При різких коливаннях погоди від спеки до холоду та підвищеному вологому повітрі, також процес дозрівання овочів затримується.

Для своєчасного дозрівання перців потрібно, щоб денна температура була вищою за + 22°С, а нічна  – не нижчою за +15°C.

Пошкоджені корені розсади при висадці у ґрунт.

Перець не любить будь-яку пересадку. Тому, пересаджувати його потрібно способом перевалки, з одного місця на друге знявши паперовий чи пластиковий стаканчик, не пошкодивши цілісності грудки землі з корінням.

Міри для дозрівання перців.



Утеплення рослин.

При затяжному похолоданні, потрібно утеплити грядку з рослинами будь-якими засобами. Згородити укриття з підручних матеріалів, розкласти по ділянці пластикові пляшки наповнені водою, щоб тепло могло накопичитись за день. Вночі ввімкнути обігрівач, якщо це стосується теплиці.

Підживлення деревним попелом чи добривом до складу якого входить калій.

В період плодоношення, потрібно регулярно підживлювати рослини калійним добривом або використати попіл.

Наприклад:

  • Спочатку обсипають по 2 ст. л. на кущ попелом, а потім добре поливають водою;
  • Розчиняють 1 ч. л. сульфату калію у 10 л. чистої води;
  • Розводять по 2 ч. л. калійної солі та суперфосфату в 10 літри води.

Якщо стоїть холодна погода, додають калію на 20 % більше, ніж у теплу погоду.

Збір врожаю.

Щоб перець швидше ставав характерного даному сорту кольору, потрібно часто знімати достиглі плоди ще в технічній стиглості. Самий перший перець затримує дозрівання наступних плодів, тому його потрібно раніше видалити з куща.

Видалення зайвого.

В кінці сезону, потрібно залишити на кущі певну кількість найбільших плодів або ті, що вже зав’язалися, а все інше видалити. Це можуть бути квіти та маленькі плодики, які вже не встигнуть дозріти. Шанс отримати плоди, що залишились спілими збільшиться в рази.

Поруч з яблуками перчини можуть швидше доспіти.

Перці зняті в технічній стиглості кладуть в тепле місце. Між ними розкладають повністю забарвлені перчинки чи яблука. Так вони швидко дозріють та почнуть забарвлюватися.



Спосіб достигання на фользі. 

Розстилають на світлому місці шматок фольги й викладають на ньому незрілі перці. За рахунок світловідбиття та потрапляння на овочі сонця та тепла, дозрівання стає швидшим.

Що робити, щоб перець почав швидше червоніти, та був м’ясистий