Що робити, якщо полуниця не плодоносить і погано цвіте. Корисні поради які допоможуть збільшити урожай

Якщо ви помітили, що у квіток потемніла центральна частина, причиною може бути переохолодження.

Щоб зібрати перший урожай полуниці вже в наступному сезоні потрібно висаджувати розсаду полуниці в липні або на початку серпня. Якщо відкласти строки посадки, рослини просто не встигнуть закласти бруньки на наступний рік. Особливо це стосується середніх і північних кліматичних зон. Якщо ви спізнюєтеся по термінах — не варто переживати. На наступний рік не буде врожаю, але через сезон кущики зацвітуть, як годиться.

Темніють квіти — наслідки пізніх заморозків

Серйозна проблема при вирощуванні полуниці — пізні заморозки навесні. Якщо ви помітили, що у квіток потемніла центральна частина, причиною може бути переохолодження. Через морози рильце квітконосу втрачає здатність до запліднення, інформує Ukr.Media.

Щоб мінімізувати ризик впливу заморозків, варто ретельно вибрати місце для ягідних грядок. Головне уникати низин, де погана циркуляція повітря і можливе скупчення вологи. Також потрібно слідкувати за прогнозом погоди та народними прикметами: якщо велика ймовірність зворотних весняних заморозків — слід вкрити насадження лутрасілом.

Полуниця скидає бутони — шукайте шкідників

Якщо у полуниці всихають і відпадають бутони — причина в ураженні довгоносиком. Ці шкідники можуть завдати шкоди не тільки ягодам, але й іншим культурам. Потрібно регулярно перевіряти всі грядки на наявність шкідників, і якщо знайдете цього жука — обов’язково проводьте профілактику:

  • після закінчення сезону ретельно збирайте залишки рослин, розпушуйте ґрунт;
  • навесні під час бутонізації проводьте обприскування Фітовермом.

Обробку проводьте приблизно за тиждень до цвітіння, і обов’язково рано вранці. Важливо, щоб препарат максимально розклався до вечора, щоб не знищити корисних комах, які активні в нічний час.

Багато квіток, але немає зав’язі — погане запилення

Якщо ви помічаєте, що полуниця добре цвіте, але в результаті зав’язі відсутні, причиною може бути погане запилення. Тому важливо виключити в період цвітіння використання отрутохімікатів.

Таке явище також може бути пов’язано з затяжними дощами, які заважають процесу. Більш серйозна проблема, якщо у вашій місцевості пропадають джмелі і бджоли через порушення природних циклів і екології. Щоб залучити запилювачів в період цвітіння, можна обприскувати посадки водою з додаванням олії анісу або коріандру.Якщо ваші насадження раніше рясно плодоносили, але в новому сезоні дали мало квітів, варто проаналізувати погодні умови та догляд, що проводиться в кінці минулого сезону. Полуниця вимагає рясного поливу і регулярних підгодівель аж до вересня. Якщо в період закладки бруньок рослинам не вистачало вологи і поживних речовин, результатом може стати бідне цвітіння в наступному сезоні.

Вибирайте сорт з урахуванням клімату

При виборі сорту полуниці, важливо враховувати особливості кліматичної зони. Рослини зі слабкою морозостійкістю сильно страждають при ранніх і пізніх заморозках. Зазвичай, в таких випадках пошкоджуються всі посадки, і причину шукати не потрібно. В такому разі — грядки необхідно вкривати.

Якщо ж ви висадили нові сорти полуниці та протягом тривалого часу не отримали результат — швидше за все причина в самих рослинах. У разі, коли покупка зроблена з рук, або на ринку — набута розсада може виявитися неякісною або належати до групи засмічених різновидів.

Деякі сорти полуниці взагалі не цвітуть, інші можуть давати велику кількість вусів і посилений ріст зеленої частини. Від таких рослин не буде користі, тому вони підлягають знищенню.

Якщо ви купили розсаду у ліцензованому магазині, або розпліднику — можете бути впевнені в її якості. Бувають випадки, коли кущі не плодоносять через неправильно обраний сорт — найчастіше через невідповідні умови вирощування, тому не варто купувати занадто вимогливі рослини.

Якщо у вас не цвіте, або не плодоносить полуниця, потрібно з’ясувати причину і вжити відповідних заходів. Важливо пам’ятати, що з часом земля виснажується, і ягідникам може не вистачати сил на розвиток, тому рекомендується періодично змінювати місце їх вирощування.

Сподобались поради? Поділіться з друзями!