Що робити, якщо в’яне листя на огірках. Поради, які допоможуть не втратити врожай

Причин в’ялого листя на огірках може бути багато. Це не вчасний полив, різка зміна погоди, загущені посадки, нестача добрива чи попали на рослину гербіциди. При виключенні цих явищ, варто звернути увагу на інші більш серйозні.

  1. Коренева гниль.

Коли починає сохнути на початку листя, а після й саме стебло з батогами, варто звернути увагу на нижню частину рослини. Якщо вона побуріла – це вказує на те, що в землі почало підгнивати коріння. Сприятливими умовами для цього захворювання є сильна спека або холодна погода.

Щоб запобігти хворобі, виберіть весь грунт біля хворого куща до коренів, приготуйте розчин й за допомогою пензлика нанесіть цей розчин на низ стебла на висоту 12 см.

Інгредієнти:

  • Питна вода 0,5 мл.;
  • Препарат «ХОМ» 40 гр.;
  • Препарат «Бутон» 0,5 ч. л.;
  • Крейда 3 ст. л.;
  • Деревний попіл 3 ст. л.

Спосіб приготування:

Все добре перемішайте між собою, щоб утворилася однорідна маса. На другий день після обробки рослин присипте їх попелом чи крейдою.

Або обприскайте огірки фунгіцидами: Превікуром Енерджі або Консенто.

Коли рослину не вдалося вберегти, то видаліть її повністю з грядки, а місце залийте розчином фунгіцида.

  1. Фузаріоз.

При цій хворобі разом з корінням загниває стебло в нижній частині біля самої землі. Першою ознакою зараження огірків фузаріозом є поява на стеблі темно-коричневої гнилизни, яка може оперізувати все стебло.

Для профілактики застосовують біопрепарат «Фітоспорин-М». При перших ознаках хвороби обробіть рослини Превікуром Енерджі, Топсіном-М та іншими препаратами.

  1. Шкідливі комахи.

Коли на кущах огірків не було виявлено ознак хвороби, то це може означати про те, що їх під’їдає комаха – вовчок.

Щоб захистити огірки від цієї комахи, пролийте землю розчиненим у воді господарським милом або встановіть пастки, в які налийте пива чи принаманки з «Медветоксу» та «Гризлі».

Від дротяника обробіть огірки «Провотоксом», «Баргузіном», «Земліном» та іншим.