Рятуємо огірки від пожовтіння.
Огірки, це чудовий лікар придуманий природою, адже саме вони на 97 складаються з рідини, яка сприяє поліпшенню роботи норок, виводить залишки токсинів з організму. Огірки також багаті на калій і магній, що дуже необхідні для нашого серця. Огірки багаті на клітковину, яка сприяє очищенню кишківника від холестерину, який у свою чергу, дуже сприяє розвитку хвороб печінки, атеросклерозу та нирок.
В нашій країні майже кожен городник обов’язково має на своїй присадибній ділянці посаджені огірки. І дуже шкода, якщо урожай цієї культури буде пошкоджений хворобою чи іншими чинниками. Мабуть, багатьох садівників-любителів цікавить зараз питання, як боротися з пожовтінням зав’язі огірків, і чому саме це відбувається? В нашій статті ми спробуємо розібратися і розкласти по поличках ці питання.
Не встигне наш огірок підрости і ввібратися в листя, як його зав’язь починає жовкнути і опадати. Факторів такого розвитку подій кілька.
-
- Огірок вирощується у невідповідних умовах, на кшталт неправильного поливу. Огірок любить вологу, тому поливатися має часто, недостатня кількість води сприяє пожовтінню зав’язі, та її хворобам. Здійснювати полив огірків найкраще у ранкову пору та ввечері, коли вплив сонячної радіації найменший, і рослина не отримає стресу. Щоб рослина росла і повноцінно розвивалася її дуже корисно підгодувати деревною золою та сечовиною, які багаті на азот та калій. Підгодовування курячим або коров’ячим послідом теж дуже гарно впливає на ріст рослини. Підливати розчином посліду, потрібно два-три рази на сезон, в залежності від потреби рослини і якості ґрунту на якому вона росте.
- Ще одна причина, через яку може жовтіти зав’язь огірків це не запиленість. Якщо бджоли, чи інші комахи не мають доступу до рослини, то вона залишиться не запиленою, а значить просто засохне. Намагайтеся забезпечити комахам повноцінний доступ до рослини або власноручно запилюйте квітки огірка. Зараз з’явилося дуже багато сортів огірків, які не потребують запилення це так звані гібридні сорти.
- На погіршення стану рослини може впливати також різке похолодання або потепління. Огірок дуже теплолюбна рослина, вбирає поживні речовини, повноцінно росте і розвивається він при 25 градусах за Цельсієм, тому коливання температури переносить дуже хворобливо, відповідно знижується і його врожайність. Низька температура сприяє голодуванню рослини і її пожовтінню. Саме тут може стати у пригоді підживлення кореневої системи, про яку ми писали вище.
- Але як бути, якщо рослина отримує у достатній кількості і води і тепла а проте все одно сохне і погано розвивається. Ще однією причиною всихання зав’язі може бути сильне сонячне випромінювання, яке нещадно висушує вологолюбну рослину. Під палючими променями листки огірка жовкнуть і закручуються, особливо у тому разі, якщо на листках лишилися краплі води після поливу. Обов’язково поливайте огірок під кореневу систему, і уникайте попадання води на листя. Дуже важливо саджати рослину на затінених ділянках.
- Паразити, також можуть стати причиною хвороби рослини. Павутинний кліщ або попелиця пошкоджують листя та стовбур огірка. Обов’язково проведіть ретельну перевірку рослини на наявність цих шкідників. При виявленні паразитів, спеціалісти рекомендують обробити рослину спеціальним протипаразитним засобом, який можна придбати у садових магазинах. Або розчинити 200 гр. деревної золи у 50 гр. господарського мила і обробити рослину цією сумішшю.
- Підвищена вологість може також і нашкодити рослині, в такому випадку з’являється бактеріоз, який вражає огірок. В такому випадку дуже добре обробити рослину бордоським розчином. Зробити цей розчин можна і вдома. На 200 грамів вапна потрібно взяти 100 грамів мідного купоросу і розвести цю суміш у 10 літрах води.
- Ще однією причиною пожовтіння рослини, може бути велика кількість плодів, які забирають всі поживні елементи з кореня та ліани, чим дуже виснажують рослину, яка не має можливості повноцінно розвиватися. Залишайте на одному кущі не більше 25-30 огірочків.
Будьте уважні до своєї рослини, своєчасно підживлюйте і поливайте її, і ми впевнені, що рослина буде вам вдячна і порадує вас гарним урожаєм. Здоров’я вам і вашим близьким.