Що робити з кущами смородини, після збору врожаю. Кілька важливих справ

Після плодоношення смородинових кущів їх варто обрізати, щоб вони змогли підготуватися до зимівлі та закласти більше плодових бруньок.

Санітарну обрізку проведіть по закінченню збору врожаю ягід. На початку, за допомогою гострого секатора обріжте хворе, пошкоджене, старе й товсте гілля на кущах, на наступний рік від них не варто чекати врожаю. На цих гілках характерний бурий колір з нальотом, який можна легко розпізнати серед інших.

Після виріжте однорічні пагони, які виросли в центрі куща, а також ті гілки, які лягли на землю. А міцні й потужні цьогорічні пагони, які варто залишити для омолодження куща, вкоротіть на 5-8 сантиметрів. Така обрізка дасть змогу кущу смородини закладати більше квіткових бруньок.

Якщо на кущах з’явилося вражене хворобою листя, його обірвіть вручну. Краще це робити восени. Головне, щоб червона смородина скинула листя самостійно, інакше вона зазнає стрес.
Ті молоді пагони, які зрізали, наріжте на живці й використайте для розмноження нових молодих кущів. Листя ж додавайте до маринадів та солінь.