Що робити з опалим листям, щоб воно принесло користь. Дієві поради

Садівники збирають опале листя та викидають або спалюють його. Однак, краще використати його на користь. Є декілька способів застосування опалого листя.

Кімнатні рослини.

Опале листя можна використовувати в якості ґрунту для кімнатних рослин та розсади. Для приготування ґрунту відокремте здорові листочки без захворювань та грибка. Покладіть їх в щільний пакет та додайте траву або однорічні бур’яни без насіння. Після розкладання вмісту пакета, використовуйте його для кімнатних рослин.

Підгодівля для газону та цибулинних квітів.

Опале листя можна подрібнити та використовувати як добриво для тюльпанів, нарцисів, ірисів та гладіолусів. При проникненні в землю листя покращить її температуру та захистить цибулини від підмерзання. Також, таке добриво підійде для газонів.

Прикраса ділянки та будинку.

Різнокольорове та яскраве листя має гарний вигляд. Ним можна прикрасити садові доріжки, подвір’я, кімнати або горище. Також, можна зробити гарну декорацію з гарбузів, яскравого опалого листя, ягід та фруктів.

Утеплення рослин.

Більшість видів рослин погано переносять морози. Тому, їм необхідне утеплення, а опале листя в цьому допоможе. Покладіть листя поряд з вибагливими рослинами — це продовжить їх життя та поліпшить стан ґрунту, що активізує ріст й врожайність.

Що робити з опалим листям, щоб воно принесло користь. Дієві поради