Що саме треба обов’язково зробити в липні на городі, щоб осінню зібрати гарний урожай.

Липень багатий і урожаєм, і довгими теплими днями, і важливими невідкладними турботами у дачників. Сидіти без діла немає ні хвилини — потрібно збирати плоди, підрізати — підв’язувати, стежити за станом ґрунту та рослинами, а також відбивати атаки шкідників, інформує Ukr.Media.

З голими руками проти жуків і паразитів

Шкідники і різні хвороби в середині літа масово атакують рослини, але боротися з ними все складніше — адже застосування хімічних речовин і препаратів в період дозрівання плодів заборонено.

Голими руками боротися з жуками і гусеницями не просто, а з захворюваннями — практично неможливо. Тому варто насамперед оглянути всі грядки, кущики і гілочки, щоб виявити заражені рослини. Ті, що сильно постраждали і вже не підлягають лікуванню і частковому обрізанню, потрібно відразу ж видаляти — врожаю вони не дадуть, а «заразити» інші посадки можуть.

Якщо рослина уражена лише частково, можна спробувати усунути причину захворювання. Якщо ви помітили тлю — шукайте мурашник, його потрібно терміново знищити, адже ця «зараза» розноситься, в першу чергу, земляними мурахами.

Щоб гусениці і мурахи не мали можливості забиратися по стовбурах дерев і обгризати листя або заражати його, потрібно покрити стовбури вапняною побілкою і встановити своєрідні «пояси» з паперу, просочених клеєм. Це затримає і знешкодить паразитів. Замінити папір також можна липкою стрічкою для нейтралізації мух.

Серед професіоналів, як і у кожного дачника зі стажем, є свої секрети протистояння шкідникам і паразитам. Наприклад, добре зарекомендував себе дуже простий спосіб боротьби з червоним павутинним кліщем, який розноситься вітром — з навітряного боку потрібно вкрити рослини білою легкою тканиною і всі шкідники просто не зможуть до нього підібратися.Якщо ваші грядки атакують слимаки — розсипте навколо рослин суміш з піску, пічної золи і вапна.

Приберіть зайві плоди, щоб уберегти рослини

Кожному садівникові подобається, коли гілки плодових дерев ломляться від майбутніх плодів. Але їх надлишки, особливо на яблунях, можуть шкодити іншим плодам і негативно позначитися на якості та кількості врожаю. Тому в липні їх варто видаляти.

Якщо вже зараз ви бачите, що урожай планується щедрий, обов’язково допоможіть дереву впоратися з цією ношею, адже під вагою плодів гілки можуть просто зламатися. Частина плодів потрібно видалити, а решту просто підтримати, найбільш простий і дієвий спосіб — поставити підпори.

Зараз вдалий час для формування крони, пора видалити пагони, що ростуть всередину.

Не менш важливо встигнути підгодувати дерева для закладання майбутнього врожаю. Але робити це потрібно тільки після збору врожаю. Тому і час цієї процедури для різних сортів може відрізнятися на декілька місяців.

Тому краще вибрати комплексне добриво і обов’язково перевірити всі дерева на наявність захворювань.

На кісточкових деревах могла виступити камедь, — її зазвичай просто зрізають ножем, а щоб «жива тканина» дерева не «хворіла» і не була заражена бактеріями, її обов’язково покривають розчином мідного купоросу, після чого гарненько замазують коров’яком.

Також добре використовувати позакореневе підживлення для того, щоб і в майбутньому році врожай був щедрим. А щоб дерева менше хворіли, вже зараз можна мульчувати ґрунт навколо них і засівати рослинами, які відлякують шкідників і не дадуть їм зіпсувати ваші володіння. В першу чергу, це люпин, гірчиця, фацелія.Більше садимо — більше отримуємо

Ряд культур завдяки українському клімату на дачних ділянках можна вирощувати кілька разів. Але варто поспішити, якщо хочете отримати повторний урожай. Зараз можна садити буряки, моркву, спаржеву квасолю, боби, дайкон. Ще більш сприятливі умови для висадки таких культур, як кріп, редис, шпинат, салат, зелена цибуля.

При висадці коренеплодів обов’язково звертайте увагу на сорти, — вони повинні бути пізніми. Вони більш стійкі до змін погоди і краще зберігаються. Виняток — капуста, якщо хочете садити її повторно, беріть ранні сорти і до середини осені зберете врожай.

Недозрілі буряк, редька, морква зараз вимагає проріджування, щоб коренеплід зміг набрати більше ваги і соку.

Основна робота городників, крім збирання, загальний догляд за грядками і теплицями. Прополювання бур’янів, розпушування, полив, мульчування, внесення добрив повинні стати регулярними процедурами від грядки до грядки.