Спочатку про моркви.
Як зауважують дачники, влітку зазвичай дощі бувають з великими перервами: на 3-4 дня промочить грунт, потім 15-20 днів сухо і т.д.
Після опадів, тобто після хорошого зволоження грунту, морква починає посилено рости. Рослинні клітини коренеплоду утворюються великі. Коли сухо, коренеплоди теж продовжують рости, збільшуватися в розмірах, але через нестачу вологи клітини утворюються дрібні. Після дощів ці клітини починають наповнюватися вологою, але так як вони утворилися дрібними (за відсутності вологи), то, напившись води, лопаються, розриваються, що ми бачимо як розтрісканий коренеплід.
Отже, причина в нерівномірному зволоженні грунту. Таку ж картину можна побачити при рідкісних, але рясних поливах. Для того щоб уникнути цього явища, морква треба поливати рівномірно і помірно. Додам, що добре зберігається морква, якщо приблизно за місяць до збирання зовсім припинити поливи.
Розтріскування качанів капусти при дозріванні.
Причина та ж сама — нерівномірне зволоження. Щоб запобігти подальшому розтріскування, зробіть так.
Як тільки побачили, що вони почали розтріскуватися, обхопіть качан руками і поверніть на 180 ° тобто на півоберта. При цьому частина коренів обірветься, надходження води в рослини зменшиться — качани не будуть розтріскуватися. Цей захід анітрохи не завадить їм нормально дозрівати і ущільнюватися.
Тепер про розгалуженні коренеплодів моркви. Основна причина розгалуження — внесення свіжого або полуперепревшего гною безпосередньо під моркву. Пам’ятайте: органічні добрива треба вносити не під морква, а під попередню культуру, тобто роком раніше. Джерело