Що важливо знати мамі хлопчика

Мама — це найважливіша роль на землі, але діти ростуть, дорослішають і рано чи пізно їх доведеться відпустити у вільне плавання. До чого потрібно бути готовою мамі хлопчика заздалегідь?

Мама і син — це особливий, зовсім космічний зв’язок. Напевно саме тому, мамам хлопчиків часто так важко відпустити від себе сина і передати його іншій жінці. З самого початку, як тільки ви взяли на руки цей теплий клубочок і відчули вселенське щастя, потрібно розуміти, що ви лише провідник для нього, який повинен навчити і підготувати до життя. Відпускати своїх дітей не просто потрібно, а необхідно, тоді ви збережете з ними прекрасні стосунки і будете щасливі навіть тоді, коли у вашого улюбленого хлопчика з’явиться власна сім’я і діти.

Він швидко подорослішає. Вам здається, що ви тільки принесли його з пологового будинку, цю крихітну грудочку щастя, а він вже навчився кататися на велосипеді і кричить «Мама, я сам!» Час летить дуже швидко, ви не встигнете озирнутися, як замість синього чоловічка з машинками, будете купувати шкільний костюм в перший клас. Це перший рік дуже довгий і важкий, немов нескінченний день бабака, потім все зовсім інакше. Не шкодуйте своєї уваги для сина, не займайте його гаджетами і мультиками, з радістю ідіть, коли син просить «Мама, ну пограй зі мною», адже зовсім скоро настане той час, коли він скаже: «Не чіпай мене», тому насолоджуйтеся цим часом.

Він буде битися. Виховуючи хлопчика, неможливо ні разу не червоніти, вислуховуючи від вчительки, що ваш син з кимось побився. Він хлопчик і вони вирішують свої проблеми трохи по-іншому, скільки б разів ви не казали і не вчили, що розмова — це прекрасний спосіб вирішити всі конфлікти і розбіжності.Він віддалиться від вас. Насолоджуйтеся тим часом, коли маленький син тягнеться до вас обніматися, хоче разом полежати перед сном, цей час промайне як мить і ось вже ваш «дорослий» підліток буде постійно пропадати десь з друзями, просити вас стукати, входячи в його кімнату, і не дозволить цілувати.

Він буде рідко дзвонити. Очікувати від сина, що він буде дзвонити вам по 10 разів на день і «звітувати» з кожного приводу — не варто. Добре, якщо не буде забувати зателефонувати і перекинутися парою слів хоча б раз на день. Не ображайтеся, не лайтеся, а поясніть, наскільки це важливо для вас, але ви не хочете турбувати його кожен раз, тому завжди чекаєте на його дзвінок.

Він піде до іншої жінки. До цього потрібно готуватися заздалегідь, тому як відпустити свого сина, свою дитину (а він для вас буде дитиною і в 10, і в 20, і навіть в 40 років) до іншої жінки дуже складно, але просто необхідно. Практично кожна мама сприймає обраницю свого сина як конкурентку, роблячи процес сепарації з сином вкрай важким і хворобливим, в першу чергу, для себе. Ви повинні розуміти, що ваш син піде до іншої жінки в будь-якому випадку, хочете ви того чи ні, чи сподобається вона вам чи ні, полюбите ви її чи ні. Але якщо ви приймете цей факт як даність, не будете йому заважати, ставити палиці в колеса, нав’язувати свою думку, то, можливо, у вас з’явиться ще і дочка, а, можливо, ви втратите і сина. Згадайте, адже ви та сама жінка, яка поцупила з сім’ї сина і зовсім не рахувалася з інтересами свекрухи.

Ви відійдете на другий план. «Дитина — гість у твоєму домі: нагодуй, виховай і відпусти». Останній пункт в цьому прислів’ї, напевно, найскладніший, особливо для мами хлопчика, адже між ними особливий зв’язок. Насолоджуйтеся тим часом, коли у вас з сином теплі ніжні стосунки, постарайтеся стати йому другом, підтримкою і опорою, тим, хто зможе дати слушну пораду і завжди допомогти. Але пам’ятайте про те, що рано чи пізно у нього з’явиться своя сім’я, дружина, діти, турботи і ви поступово відійдете на другий план. Не сприймайте це як особисту трагедію, не звинувачуйте себе за погане виховання, постарайтеся бути мудрішими і відпустити сина в його самостійне доросле життя.

 Джерело