Що заборонено робити з натільним хрестиком, та як правильно його носити

Хрестик, який носить кожен християнин, це уособлення віри в Бога. Він повинен бути невеликого розміру, не містити дорогоцінного каміння та інших прикрас й заходитись біля тіла, а не на одязі. Натільний хрестик – це особиста річ, а не предмет розкоші, яким потрібно хизуватися.

Що заборонено робити з натільним хрестиком.

  1. Купувати новий без потреби.

Придбати новий хрестик можна тільки в тому випадку, якщо попередній зламався або згубився. Найкраще це робити в церкві, де його священнослужитель освятить.

  1. Самостійно освячувати натільний хрестик.

Освячувати хрестик має право тільки священник під час спеціального обряду. Так він буде мати силу захищати людину від різних неприємностей.

  1. Носити натільний хрестик напоказ.

Натільний хрестик є символом віри, а не прикрасою. Його заборонено носити поверх одягу, бо це є вихваляння вірою, що є гріхом гординя. Хрест, який вдягають священники на Богослужіння – це наперсний хрест. Він може бути прикрашений й використовують його лише для служби. Свій натільний хрестик кожен святий отець носить під одягом, де його ніхто не бачить.

  1. Знімати хрестик.

Не бажано знімати натільний хрестик без вимушеної потреби. Якщо вже таке сталося, як найшвидше вдягніть його назад прочитавши перед цим молитву.

  1. Вдягати хрестик на ланцюжку.

Ланцюжок — це таке ж вихваляння, як і дорогі прикрашені хрестики. Це є гріхом й церква не заохочує використання чогось іншого крім мотузки. Також, ланцюжок найчастіше є причиною гублення хрестика та не дуже зручна річ.

  1. Поєднання з іншими амулетами.

На мотузці з хрестиком не повинно бути нічого зайвого. Різні амулети заборонені церквою та неприпустимо поєднувати їх з символом християнської віри. Також, носити хрестик необхідно виключно на шиї.

  1. Викидати хрестик.

Викидати священний символ разом зі сміттям це величезний гріх. Якщо хрестик зламався, то віднесіть його до церкви. Там його полагодять або поміняють на новий.

  1. Вдягати та носити чужий хрестик.

Речі, які належать чужим людям не можна вдягати, особливо хрестик. Невідомо кому він належав, чому його викинули й чи освячений він.

  1. Хрестик з розп’яттям Ісуса.

Хрестик з розп’яттям немає нічого поганого, це символ жертви, яку приніс Ісус Христос. Носити його потрібно розп’яттям назовні.

  1. Носити не освячений натільний хрестик.

Неосвячений хрестик є просто прикрасою, яка не має нічого спільного з вірою. Тому, перед тим як вдягти на себе натільний хрестик, освятіть його в храмі.