Щоб буряк був гарний та солодкий, дотримуйтеся цих простих порад

Багато городників вважають столовий буряк невибагливою рослиною — посадив та викопав. Але це не так, будь-яка городня культура любить добрий догляд, буряк не виключення. Іноді, при невиявлених обставинах, буряк грубіє, стає дерев’яним, з твердою серединою та поганим смаком. Є багато різних способів по вирощуванню, на своєму городі, солодкого та смачного буряку.

Причини поганого смаку столового буряку.

Столовий буряк, в залежності від сорту, містить в собі 4-11 % цукру.

Фактори зниження якості буряку:

  1. Погане та торішнє насіння.
  2. Порушення кислотного балансу ґрунту. Кислу землю можна буде розкислити за допомогою деревного попелу чи доломітового борошна;
  3. Тверда земля. Проводять регулярне розпушення чи мульчування грядки після сходів буряків;
  4. Нестача води. Поливати буряк потрібно регулярно, особливо у спекотні дні;
  5. Невчасно проведене збирання достиглих буряків. Щоб буряк не втратив цукор, потрібно вчасно зібрати його.

Вносити в землю гній не потрібно.

Коли свіжий гній починає розкладатися, йде інтенсивне виділення азоту. Поживні речовини більше потрапляють у листя буряку, тим самим знижуючи смак та ріст самого коренеплоду. Зайвий азот порушує колір буряку. Він стає блідого кольору, а смак гірким. Тому, вносити в ґрунт потрібно перепрілий перегній, бажано ще з осені, при приготуванні грядки на наступний рік.

Правильний полив.

Сам по собі буряк дуже витривала рослина. Коріння в нього відростає по декілька метрів у глибину, тому діставати воду з нижніх шарів ґрунту він може самостійно без проблем. При тривалій спекотній погоді, буряки потрібно часто та добре поливати.

Після, коли вода ввійде в землю, міжряддя потрібно розпушити. Також, можна замульчувати ділянку сухою травою, сіном, соломою та тирсою з листяних дерев.

Добриво для збільшення цукру в буряку.

В середині літа починається активний ріст коренеплоду. В цей період потрібно внести добриво — розчин кропиви. Через 14-28 дні, вносять розчинений у воді деревний попіл та кухонну сіль. Саме сіль допомагає цукру накопичитись у коренеплодах.

Інгредієнти:

  • Деревний попіл 2 склянки;
  • Морська чи кам’яна сіль 1 ст. л.

Спосіб застосування:

  1. Розчиніть всі інгредієнти у 10 літрах води.
  2. Отриманий розчин використовуйте для поливу буряків під корінь.