Щоб часник не хворів і вродив великий, перед посадкою обробіть його цим розчином.

Для того щоб часник не хворів і вродив потрібно, обов’язково, перед посадкою обробити його спеціальним розчином. Яким саме дізнаєтесь нижче.

Технологія передпосадкової обробки часнику:

Відберіть зубчики великого та середнього розміру. На них не повинно бути порушення покриву та хвороби. Замочіть у розчині:

  1. В пластмасовій ємності приготуйте розчин марганцівки темного кольору. На ніч замочіть в ньому часник, а зранку саджайте прямо з розчину.
  2. Препарат Максим або Максим Дачник. Замочують на 30 хвилин перед посадкою. В складі препарату міститься антибіотик подібний натуральному, тому він не пошкоджує корисний мікробіом землі, а патогенні інфекції, які містяться в ґрунті, вбиває. Клас небезпеки 3-й.
  3. Зробіть розчин добрива Фітоспорин – М та замочіть часник на 2 години. Цей засіб має протигрибкові та антибактеріальні властивості, а також живить та покращує ріст рослини. Рано садити не можна!
  4. Приготуйте розчин із золи та замочіть на одну годину. На 2 літри окропу 2 склянки просіяної золи. Коли охолоне, утвориться два шари. Злийте світлий, в ньому і замочуйте.
  5. Розчин солі теж використовують, але будьте обережні з дозуваннями. На 10 літрів води 6 столових ложок солі без вершка. Добре перемішайте щоб кристали розчинились. Занурте часник на 3 хвилини та перекладіть на 1 хвилину в розчин купоросу, 1 ч.л. на 10 літрів води.

І ніколи не удобрюйте ґрунт перегноєм, це викличе гниття часникового врожаю.