Щоб мати великий врожай полуниці в цьому році, потрібно внести ці добрива у березні

Після довгої зими всі рослини потребують додаткової підгодівлі. Правильне та своєчасне підживлення полуниці призведе в майбутньому до нормального розвитку рослини й рясного врожаю. Потрібно лише знати кілька секретів весняного підживлення, яке допоможе збільшити врожай ягід.

Тип ґрунту. Щоб правильно підібрати потрібне добриво, необхідно визначити рівень рН та поживних речовин у ґрунті за допомогою спеціального ґрунтового тесту.

Правильне добриво. Найкраще використовувати збалансоване добриво, яке повинно містити в собі однакову кількість азоту, фосфору та калію. Азот потрібен для нормального росту листя, фосфор — для покращення кореневої системи, а калій — для зміцнення рослини та стійкості до різних хвороб й стресів.

Термін підживлення. Весняне підживлення полуниці потрібно проводити ранньою весною — у першій декаді березня. Саме у цей час, рослина найбільше потребує комплексних добрив.

Надлишок добрива. Якщо використовувати велику кількість добрив, то це призведе до погіршення стану рослин, пожовтіння й уповільнення росту.

Тому, обов’язково потрібно дотримуватися рекомендацій щодо норм внесення, зазначених на етикетці добрива, а також, слід уникати внесення добрив конкретно на листя.

Органічні добрива.

Підживлювати полуницю можна компостом, що добре перепрів, гноєм або кров’яним борошном. Всі ці добрива допоможуть полуниці повільно та стійко вивільнити поживні речовини.

Мульчування. Використання мульчі навколо кущів полуниці необхідно для збереження вологи та поживних речовин у ґрунті, а також, для захисту від бур’янів.

Регулярний огляд. Обов’язково слід проводити регулярний огляд полуниці, щоб заздалегідь виявити ознаки стресу або таких захворювань, як пожовтіння листя або сповільнення росту. При наявності цих проблем, необхідно відразу прийняти відповідні методи боротьби з ними.