Щоб морква і буряк були солодкими й смачними, обов’язково удобряйте за цими правилами.

Багато городників скаржаться, що, незважаючи на досить гарний урожай цих коренеплодів, їсти їх майже неможливо через неприємний смак. Якими прийомами можна підвищити цукристість буряка та моркви?

Удобрюємо за правилами

Не можна під буряк і моркву вносити органічні добрива. Це роблять тільки під попередні культури. Гній, забезпечуючи культуру підвищеною кількістю азоту, надає їй неприємного йодистого присмаку. Коренеплоди виростають деформованими, неприродно рудого (морква) або брудно-червоного з білястими прожилками (буряк) кольору. Джерело

Коренеплоди обов’язково мають розташовуватися на відкритій сонячній ділянці. На колишньому місці їх можна висівати через 3-4 роки.

Попередниками мають бути горох, рання капуста, рання картопля, огірки, цибуля, які збирають рано, щоб встигнути підготувати ділянку і внести необхідні добрива.

Коренеплоди гостро реагують на кислотність ґрунту. Навіть на слабокислому ґрунті у них знижується вміст цукрів. Кислотність можна нейтралізувати внесенням вапна. Обов’язково з осені ділянку потрібно провапнувати з розрахунку 0,3-0,5 кг/кв.м. Ділянку вапнують (при необхідності) 1 раз на 6-8 років. Розкидане вапно перемішують із верхнім шаром ґрунту.

Попіл та сіль додадуть цукру

Дуже важливими є підживлення. У липні-серпні ефективно підживлювати рослини нітроамофоскою. Приготуйте розчин (30-40 г/10 л води), пролийте між рядками (2-3 л/пог. метр) і полийте чистою водою. У серпні підживіть рослини мікродобривами, що містять бор і марганець. Вони ефективно підвищують вміст вітамінів і цукрів у коренеплодах. Вносять мікродобрива у міжряддя. У 10 л води розводять по 1 ч. л. бору та марганцю. Вносять 2 л на 1 погонний метр. Після підживлення ділянку поливають чистою водою.Велику кількість бору, марганцю та інших макро- і мікроелементів містить деревний попіл. Достатньо внести півсклянки попелу на погонний метр, закрити в ґрунт сапкою й полити.

Буряк дуже любить звичайну кухонну сіль. За період вегетації його підживлюють 3 рази. Останнє підживлення зробіть розчином: 10-15 г (1 ст. л.солі) на 10 л води. Витрата розчину приблизно 5 л на 1 кв.м. Це зробить буряки надзвичайно солодкими.

Наприкінці серпня потіште моркву розчином борної кислоти. В 1 л гарячої води розчиніть 1 чайну ложку борної кислоти й розбавте в 10 л води. Охолодженим розчином обприскайте рослини.

Іноді морква неприємно гірчить. Це – захисна реакція на морквяну муху. Щоб позбутися гіркоти, а заодно й паразитів, при проріджування моркви потрібно посипати міжряддя тютюновою сумішшю.