Щоб не жовтіли листя часнику, обробіть його цим розчином

Багато з українців люблять додавати зелені пір’їни часнику в овочеві салати, перші й другі страви, а також до м’яса, курки, риби та картоплі. Свіже й ароматне пір’я їдять зірване прямо із грядки з хлібною скоринкою, трохи підсоливши її. Тому, несподіване пожовтіння сходів часнику навесні, може згубити весь майбутній врожай, якщо нічого не робити.

Аміак.

Для отримання поживних речовин рослиною, після підживлення грядок часнику коров’ячим гноєм, повинно пройти деякий час, щоб відбувся процес розкладання. Якщо пожовкло пір’я на часнику — це означає, що його терміново потрібно підживити азотом, коров’як подіє трішки пізніше.

До складу аміаку входить 82% азоту, який легко засвоюється садовими рослинами. В нашатирному спирті міститься 10% водного розчину аміаку, який при застосуванні діє миттєво.

Він має специфічний й різкий запах аміаку, що позбавить посіви часнику від цибулевої мухи. А ще він помірно знижує кислотність землі та поліпшує її структуру.

Правила по обробці рослин.

Як тільки пір’я часнику почне жовтіти, негайно обробіть його розчином нашатирю. Для цього розчиніть 3 ст. л. нашатирного спирту у 10 л. води. Поливайте часник за допомогою лійки, щоб повністю обробити його під корінь та пір’їни. Краще обробляйте його в суху погожу погоду ввечері. На протязі всієї вегетації часник обробіть 2-3 подібних обробки. Не перевищуйте зазначеної в інструкції концентрації, щоб не спровокувати хімічного опіку коренів рослини.

Іншою причиною пожовтіння надземної частини рослини можуть бути недостатнє зволоження чи пошкодження шкідниками.

Здоровий вигляд часнику має бути темно-зеленого кольору, тому підживлювати його аміаком для профілактики не варто. Надлишок азотного добрива є дуже шкідливим.