Швидко ростуть та пишно цвітуть: 5 секретів догляду за трояндами

Пропонуємо 5 секретів догляду за трояндами, які допоможуть цвісти королевам квітів до самої осені.

Полив.

Троянда – це квітка південна, тому не любить частий полив та холодну воду, від якої може захворіти. Поливати троянди потрібно не частіше ніж 1 раз на 5 днів. Якщо вже літо видасться надзвичайно спекотним, частоту поливу можна збільшити до двох разів на тиждень.

Воду потрібно лити в при стовбурові кола, намагаючись не забризкати квіти та листя рослини. На кожен кущ потрібно від 5 до 10 літрів теплої води.

Перед позакореневим підживленням, по листу потрібно провести дрібне дощування всього куща.

Підживлення.

Троянди швидко ростуть та пишно цвітуть тоді, коли їм вистачає азоту, марганцю й бору. Ще два незамінних елементи — магній, що впливає на яскравість забарвлення квіток та залізо, що допомагає запобігти хлорозу.

Азотні підживлення проводять в травні — червні, а потім припиняють, інакше кущі будуть розростатися без цвітіння.

Одна з улюблених поживних підгодівель для троянд – перебродивший настій зі свіжоскошеної трави кропиви, лопуха, кульбаби, конюшини та інших лугових трав. Для приготування бочку наполовину заповнюють травою, заливають підігрітою водою, додають біодобриво «Байкал ЕМ-1» чи «Екомік», калімагнезію та розчинений окропом суперфосфат. Бочку залишають на 5 днів у сонячному місці. Готовий засіб використовують, розбавляючи його теплою водою у співвідношенні 1:4. Термін зберігання такого настою невеликий, не довше тижня.

Липень та серпень – це час для внесення суперфосфату та сірчанокислого калію. Ці засоби можуть спалити коріння, тому вносять їх тільки після рясного поливу.

В кінці липня можна внести під кожен кущ по 2 л. банки деревного попелу та неглибоко розпушити при стовбурові кола.

Квітучим трояндам потрібне позакореневе підживлення по листу препаратом «Бутон Плюс» чи будь-яким аналогом. Обприскувати листя потрібно з обох сторін, робити це краще пізно ввечері, щоб не обпалити рослину.

В кінці липня на початку серпня потрібно ще раз підгодувати кущі свіжим настоєм збродженої трави. Це викличе бурхливий сплеск цвітіння.

Розпушування та мульчування.

Землю під кущами троянд потрібно неглибоко розпушувати після кожного поливу, щоб коріння вільно дихало. Бажано замульчувати троянди 5-сантиметровим шаром соломи, тирси або сіна. Це допоможе уникнути появі бур’янів.

Обрізка.

Не варто думати, що обрізка потрібна трояндам тільки навесні та восени. Літня санітарна обрізка обов’язково потрібна для здоров’я рослин.

На кожному кущі після регулярного огляду відразу видаляють всі засохлі, зламані та слабкі гілки й пагони. Засохлі суцвіття не потрібні кущу, бо вони забирають у нього життєві сили, тому їх потрібно раз на тиждень зрізати.

У сортів троянд, які цвітуть китицями, видаляють всю китицю, яка відцвіла на висоті третього листка під нею.

Чайно-гібридні троянди з однією квіткою на стеблі після цвітіння обрізають якомога нижче, щоб вони могли дати нові пагони. Але робити це можна тільки до кінця липня, щоб не послабити кущ.

В’юнкі троянди обрізають китицями біля найближчого листка, щоб в наступному році вони цвіли пишніше.

Боротьба зі шкідниками.

В останніх числах липня проводять профілактичну обробку кущів будь-яким біофунгіцидом: «Фітоспорін М», «Топаз» або «Бактофіт». Це допоможе уникнути грибкових захворювань.

Якщо троянди в минулому сезоні атакували попелиці, кліщі, листовійки та інша дрібна нечисть, рекомендується для профілактики обробити їх інсектицидним складом.