Сьогодні великого князя Володимира і день Хрещення Русі-України.

Сьогодні, 28 липня, в Україні відзначається День Володимира, і велике свято — День Хрещення Русі-України.

В Україні День Володимира, на честь святого рівноапостольного, великого князя Володимира, відзначають 28 липня. Цей день пов’язували з князем Володимиром, якого називають не інакше, як Володимир Червоне Сонечко. День ангела Володимира ми відзначаємо у велике свято — День Хрещення Русі-України, інформує Ukr.Media.

Саме зі святим князем Володимиром Великим, який став покровителем для всіх чоловіків з цим ім’ям, пов’язане свято.

Постать князя Володимира в історії

Князь Київський Володимир Святославович, онук Ольги, народився близько 960 року. Він був князем у Новгороді, але, побоюючись підступних задумів старшого брата – захопити всі землі руські, втік до варягів. А через два роки повернувся з дружиною і пішов війною на Київ.

Володимир у 978 році став володарем Київської держави. Він вів успішні війни з сусідами, приєднуючи нові землі. У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі, хрестився сам з дружиною. При хрещенні він отримав ім’я Василь.

А за діяння, яке відбулося у водах Дніпра, коли хрещення прийняли всі, князя люди стали називати «Великим».Володимир і хрещення Київської Русі

Князь Володимир не тільки сам звернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися і поганських ідолів скинути у Дніпро.

Місце, де були хрещені діти Володимира Великого в Києві, досі називається Хрещатиком. Святе Хрещення прийняли після Києва жителі Новгорода і Смоленська, Полоцька і Турова, Пскова, Луцька, Володимира-Волинського, Чернігова, Курська, Ростова Великого та інших міст.

За наказом князя збудували чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві.

У храмах, богослужіння відбувалося за православним обрядом зрозумілою народу рідною слов’янською мовою, по тих книгах, які ще за століття до того були перекладені з грецької на слов’янську святими рівноапостольними братами Кирилом і Мефодієм. Саме християнство допомогло об’єднати розрізнені племена в один народ, зміцнити дух населення і захистити державу від набігів печенігів.

Саме в часи його правління Київська Русь досягла найвищого розквіту в становленні і розвитку держави, торгівлі, будівництва та освіти. Вже після хрещення на Русі стала поширюватися грамотність і писемність. Православні вшановують пам’ять великого князя Володимира.

Молитви на День Хрещення Русі

Зазвичай у цей День вітають всіх Володимирів з іменинами. Також прийнято молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти в будь-якому храмі. Таких ікон безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого.Образ Володимира здавна поважають, шанують як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою і люди зі слабким зором або тяжкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю хворобу, тому це вселяє надію на зцілення.

Молитися йому можна тільки спеціальними молитвами з молитовника, як:

Моли Бога за мене, святий угодник Божий Володимир, яко аз старанно до тебе звертаюся, як нагальному помічникові і молитвиннеку за душу мою

… так і власними словами.

Зазвичай перед іконою святому рівноапостольному князю Володимиру моляться: для позбавлення від зовнішніх ворогів, для зміцнення віри, для припинення внутрішніх чвар.

Свято Володимира в церковному календарі

У перекладі зі слов’янської мови Ім’я Володимир означає «володіє світом». Є ще один варіант його імені Вальдемар – «славний володар».