Солодкі в’ялені сливи. Два вдалі рецепти сушіння

Іноді, взимку так хочеться побалувати себе чимось смачним та корисним, наприклад сухофруктами. Якщо є багато слив, які нікуди подіти, то з них можна приготувати ласощі, від яких вся ваша родина буде у захваті.

Пропонуємо заготовити на зиму солодкі в’ялені сливи. Приготувати таку смакоту дуже просто. Зробити це можна як у сушарці, так й в електричній духовці.

Пропонуємо дізнатися, як правильно сушити сливи з кісточкою та без.

Як сушити сливи без кісточок в електричній духовці?

Завдяки цьому методу, будь-які фрукти можна перетворити на смачні цукати або інші смаколики.

Для сушіння слив знадобляться самі сливи, а також вода 1 л., сода 15 грамів, ніж, шумівка, каструля, деко, друшляк та пергаментний папір.

Для початку, потрібно вимити сливи, а потім опустити їх на 30 секунд у киплячу воду з додаванням соди. Після, вийняти, ще раз промити під проточною водою та розкласти на рушник для висихання. Сухі сливи розрізати навпіл, прибрати кісточки, розкласти на деко, застелене пергаментним папером, зрізом вгору та відправити в електричну духовку.

Важливо, сушити сливу потрібно в 2 етапи: спочатку 3-4 години при температурі 50°С, а потім ще 4-5 годин при 80°С до готовності.

Сушені фрукти повинні бути еластичними, м’якими та без соку. Найкраще зберігати їх в картонних коробках або паперових пакетах.

Як сушити сливи з кісточками в електросушарці?

Даний спосіб сушіння в електросушарці підходить для всіх сортів слив. Знадобляться ті ж самі інгредієнти та приладдя, які були зазначені в попередньому рецепті.

Цілі сливи потрібно помити та прибрати плодоніжки, потім опустити їх в киплячу воду з додаванням соди на 10-15 секунд. Після чого, сливи дістати, помити під проточною водою та висушити.

Якщо сливи дуже великого розміру, їх краще розрізати навпіл та прибрати кісточки, а середні й малі плоди можна сушити цілими.

Підготовлені сливи розкласти на спеціальну решітку та відправити в сушарку. Сушити сливи потрібно в два етапи: спочатку при температурі 50 градусів протягом 3,5 годин, після чого дати сушарці охолонути, а потім при температурі 60 градусів ще 4-6 годин. Якщо, після цих двох етапів сливи погано просушаться, варто перейти до третього етапу сушіння – при температурі 70 градусах ще 4-6 годин.

Готовий чорнослив потрібно зберігати в скляній ємності у темному приміщені, можна в кухонній шафі.