Спосіб, як врятувати кущі троянд, коли вони погано перезимували

Багатьом садівникам відома така проблема, коли після прибирання укриття з кущів троянд, виявляється, що вони стали чорними.

Можна ж відразу починати їх викорчовувати, але раджу не поспішати, бо можна спробувати їх реанімувати.

Спосіб, як врятувати свої кущі троянд.

Для початку встановіть причину, через що рослина стала чорною. Це може бути погане укриття, сильні морози чи неправильно були підготовлені рослини до зимівлі.

Спробуйте врятувати свої кущі троянд. Для цього обріжте всі почорнілі й зламані гілки та пагони рослини до здорової деревини. Після обрізки знезаразьте всі зрізи садовим варом, звичайною зеленкою чи пастою «Реннет». Після обробіть рослину стимулятором зростання, щоб вона згодом відростила молоді гілочки. Обрізайте рослину так, щоб не було рваних країв та під невеликим кутом.

Стимулятори зростання є «хімічні» та народні.

«Хімічний» – це розчин сульфату магнію, який може швидко пробудити сплячі бруньки рослини. Для цього розчиніть у 10 л. води 2 ст. л. засобу та обробіть ним кущі троянд. Після заховайте рослини під ковпаком, виготовленого зі зрізаної пластикової пляшки. Час від часу поливайте їх розчином сульфату магнію.

«Народним» методом стимуляції можна, також, врятувати свої улюблені квіти. Він полягає у обробці обрізаних почорнілих пагонів звичайним алкоголем. Для цього розчиніть 100 мл. горілки у 10 л. питної води. Приблизно через 14 днів повторіть цю процедуру. А через кілька днів всі почорнілі гілочки троянд знову розпустять бруньки та активно підуть в ріст.