Сприятливі дні у вересні та жовтні для копання моркви, щоб довго зберігалася та не гнила

Щоб вирощена морква зберігалася до весни, врахуйте деякі важливі нюанси при її збиранні. Орієнтуйтеся на Місячний календар й викопуйте коренеплід в сприятливі для цього дні.

Врахуйте її стиглість та підберіть оптимальний термін орієнтуючись на погодні умови й час збору.

Ознаки зрілості. Зверніть увагу на зовнішній стан морквяного бадилля. Воно буде мати жовтуватий колір та розпочинає в’янути.

Викопайте декілька екземплярів моркви та огляньте їх. Зрілий овоч має насичено-помаранчевий окрас, а зверху зеленуватого забарвлення. Поверхня коренеплоду має бути вкрита світлими або світло-жовтими корінцями, а розрізавши виявиться чіткий стрижень.

При викопуванні коренеплодів виявите тріснуті, то негайно розпочинайте збір врожаю. Тріснуті овочі не можна довго зберігати, краще їх відразу використайте.Найкращий день для збору.

Дозрілу моркву збирайте в суху, ясну та теплу погоду.

Перед збором врожаю за 2 тижні припиніть поливати коренеплоди.

Розпочинайте викопувати при температурі повітря 18 градусів вище нуля.

Рекомендації Місячного календаря.

За допомогою календаря виберіть найсприятливіший термін збору цього коренеплоду, кращою датою є фаза спадного Місяця. В цей період всі сили рослин направлені в коріння.

В період спадного Місяця не проводьте викопування моркви, особливо коли він знаходиться в сузір’ї, стихія якого є вода. Це такі знаки як Рак, Риби та Скорпіон. Коренеплоди моркви викопані в цей день будуть водянистими та не придатними для довготривалого зберігання.Сприятливі вересневі дні.

У вересні, за Місячним календарем, збирайте врожай моркви на початку першого тижня включно до 7 вересня або відкладіть з 23 по 30 число.

Сприятливі жовтневі дні.

В жовтні місяці плануйте збирати моркву 3-6, 15-19 чи 22-25 жовтня.

Дотримуйтеся цих порад, щоб зберегти свій врожай до нового