20 квітня — Світлий четвер, молитви до Ісуса та Богородиці які потрібно прочитати в цей день

20 квітня цього року, припадає світлий четвер, який вважається дуже важливим днем для всіх християн східного обряду. Молитви, які спрямовані в цей день до Ісуса Христа та Діви Марії, мають особливу силу.

Традиційно в цей день віряни поминають загиблих родичів та відвідують на цвинтарі їх могили. Там вони залишають великодню крашанку, невеличкий подарунок із свята. Також, потрібно помолитися за покійних та попросити для них прощення гріхів й Царство Небесне.

«Господи, Воскреслий з мepтвих, що світло даєш, Спаситель дyші моєї! Тобі молюся і прошу: згадай в Царстві Твоїм пoкiйних рабів Твоїх (ім’я), і не лишай їх в пeклі вогняному! Простягни руку Твою і укрий рабів Твоїх (ім’я) від всякого зла. Амінь».

Цю молитву за покійних рідних, потрібно читати зранку, вдень та ввечері перед сном. Віряни вірять, що молитва та прохання промовлені у світлий четвер, будуть обов’язково почуті Вищими силами.

«Богородице, непоpoчна Діва, Спасителя нашого в світ призвела, упроси Сина Свого і Бога нашого простити гріхи мої і вказати шлях до істинної віри. Не покинь мене, o пресвята Богородице, і укрий покровом Твоїм від всякого зла. Амінь».

Молитву Богородиці читають рано вранці та вмиваються освяченою водою.

«Боже мій, невже Тобою буду покинутий я? Почуй раба Твого і не покинь мене в темряві. Введи мене в Світле Твоє Воскресіння і дозволь побачити Царство Небесне. Будь милостивий до мене, Боже, бо слабкі раби твої. Прости мені гріхи вільні і невільні, відпусти мій біль і укрий від всякого зла. Амінь».

Особливою силою володіє ця молитва. Вона допомагає змінити себе та свою долю. Її читають від щирого серця перед запаленими церковними свічками.

«Ангеле Божий, Хранитель моєї дyші і мого тiла! Істинно прошу Тебе: не покинь мене в гріху і ваді, будь зі мною поруч і не віддай бiсам безсмepтний дух мій. Стримай мене від слабкості і немочі, приборкай вільність мою і направ мене на шлях смирення й істинної віри в Господа. І вдень, і вночі, і в щасті, і в смутку не залиш мене і йди зі мною в Царство Небесне. Амінь».