Світлий Тиждень 2024. Як правильно провести ці 7 днів, та що можна робити

Великоднє свято триває на протязі семи днів, які називають Світлим тижнем або Світлою седмицею. Люди вітаються, радіють та святкують Великдень.

Існують безліч традицій та заборон у Пасхальний тиждень.

У 2024 році, Світлий тиждень триватиме з 5 по 12 травня.

Хоч Великдень вже закінчився, але віряни ходять до храмів та підносять свої молитви про спасіння та позбавлення від гріхів Спасителю.

В ці дні у церквах проходять святкові Літургії та проводять хресні ходи. У Великодній тиждень та й надалі, знімаються всі обмеження посту.

Що можна робити у Світлий тиждень.

Прийнято починати Великодній тиждень з гучних гулянь.

Господині  виготовляють різні страви за своїми фірмовими рецептами та починаючи з понеділка, кличуть гостей до свого будинку. На стіл, обов’язково, ставлять м’ясні страви, бо під час Великого посту, віряни їх не вживали. Потім всі разом виходять на двір, влаштовують ігрища, співи та танці.

У вівторок Світлого тижня займалися духовними справами: ходили до храму, роздавали милостиню, допомагали рідним. По прикметах, вважалось, хто пропустить цього дня ранкову службу, у того в будинку будуть злидні.

Середа у народі була жіночим днем. Дівчата незаміжні проводили ворожіння на суджених та залучали любов. Після ворожіння виходили на вулицю та надіялись зустріти судженого свого.

Світлий четвер – був поминальним днем. Люди ходили на кладовища, прибирали на надгробках померлих родичів та молилися за їх душі. Якщо зустрічався по дорозі додому жебрак, відмовляти йому в допомозі не можна. Його годували чи допомагали грішми та просили його, щоб він молився за померлих їхніх родичів.

У Світлу п’ятницю традиційно чоловіки варили пиво. Пиво, яке було зварене в цей день, зможе привернути багатство та достаток в дім. Його варили на цілий тиждень, частували ним сусідів та всю свою рідню.
У Світлу суботу люди йшли до церкви та коли починали дзвонити дзвони прощалися зі Світлим тижнем. Цього дня звали в дім гостей та подавали різних наїдків до столу. Господиня готувала 7 страв, щоб у рік прийдешній в домі було багатство та добробут. Після, коли гості підуть, всі члени родини прибирали разом оселю – цей важливий ритуал позбавить дім від нечистої сили та негативної енергетики.

У Великодню неділю седмиці – святкували день кохання. Молоді люди, які мріяли знайти свою любов, виходили на вулицю та зізнавалися в коханні першій ліпшій людині протилежної статі. Хто наважувався так зробити, знайде згодом свою другу половину.

Світлий Тиждень 2024. Як правильно провести ці 7 днів, та що можна робити