Священники розповіли, що робити зі шкаралупою освячених на Великдень яєць

Як правильно утилізувати речі з православною символікою.

5 травня православні християни святкують Великдень. Багато хто фарбує яйця, прикрашає їх наклейками з християнською символікою і зображеннями святих. Але що робити з цими шкаралупками потім? Чи правда, що їх не можна спалювати і викидати? А що ж тоді з ними робити? На ці запитання відповіли священники.

Чи можна викидати шкаралупу від освячених великодніх яєць

Багато вірян бояться викидати шкаралупу освячених яєць. Але це відбувається, коли люди неправильно розуміють значення освячення. Священники пояснюють, що саме яйце не стає святинею, тому зберігати шкаралупу і тим паче нести її до церкви для утилізації не треба.

Яйце — символ Великодня. Його освячують, щоб ми через нього могли долучитися до Бога. При цьому сама шкаралупа не відіграє жодної ролі, її можна просто викидати.

Чи можна клеїти на яйця та паски зображення святих

Наклейки з християнською символікою, з хрестами, іконами — узагалі справа нехороша. Краще прибрати такі наклейки, щоб потім можна було викинути, не хвилюючись про якісь порушення.

Як правильно утилізувати речі з православною символікою

За словами ієреїв, за потреби можна утилізувати такі речі. Робиться це просто, є 3 способи.

Кинути в проточну річкову воду. Звідси з’явилося багато історій про те, що ікона «прийшла» по воді. Ця традиція йде з житія святих і писань, коли брали ікону й опускали у воду. Течія могла її забрати далеко. Потім вона десь з’являлася, немов сама «приходила».

Ще один спосіб утилізації — спалювання. Попіл при цьому розсипають у тому місці, де його не будуть зневажати ногами і куди не ходять у туалет люди і тварини.

Також їх можна закопати в якомусь спокійному і відокремленому місці.

Якщо виникла необхідність утилізувати зламаний хрестик, стару іконку, запліснявілу просфору, їх можна спалити або кинути в річку. Це найпростіші варіанти.

Священники розповіли, що робити зі шкаралупою освячених на Великдень яєць