Свята Трійця: священна історія, день народження Церкви

20 червня, християни відзначають день Трійці. Цей день ще називають Святом П’ятидесятниці. Апостоли встановили цей день, як День народження Церкви. Зійшовши на учнів Христа, Святий Дух, наповнив їх благодаттю для проповідування вчення розіп’ятого та воскреслого Ісуса Христа. Вчення розійшлося по всьому світу й тоді, в честь цього дня, апостоли заповіли святкувати Святу П’ятидесятницю.

Традиції цього дня.

На Зелені Свята, День Святої Трійці, зазвичай прикрашали  церкви й оселі зеленим гіллям з дерев, травами та квітками. Звичаю цього, до сих пір, дотримуються й у наші дні, особливо по селах. Так було прикрашене Сіонське помешкання, в якому Святий Дух на П’ятидесятницю явився до апостолів.Тому, за старим апостольським звичаєм, віряни вішають у храмах та своїх будинках зелені прикраси. Прикрашені храми схожі на священний ліс, де під виглядом мандрівників, патріарх прийняв Триєдиного Бога.

Прикрашені церкви гілками, травою та різноманітними квітами, які природно оновлюються й символізують на оновлення людських душ силою Духа Святого. Вони служать для поминання та закликають до оновлення духовного життя в Христі, Господа та Спасителя нашого.