Святого Іллі: що категорично не можна робити — 2 серпня

2 серпня — Святого Іллі.

Іллін день – це свято на честь пророка Іллі зі Старого Завіту, яке християни святкують 2 серпня, передає Ukr.Media. Він був родом із Палестини, жив у IX столітті до н.е. За переказами, коли пророк народився, його батько побачив видіння, що достойні мужі вітали дитину, пеленали вогнем і годували полум’ям. За своє служіння Богові Іллю взяли на небо у вогненній колісниці.

Традиційно на Іллін день падає дощ. Вважається, якщо вмитися під ним, то можна вилікуватися від хвороб і прoкази. Зазвичай в цей день уночі бувають грози і буревії. Якщо грім запалив хату, то таку пoжежу, за віруванням, неможливо погасити, адже «як Бог запалив, то чоловік не погасить!». Поки йдуть грози, селяни запалюють перед образами свячену свічку, щоб захистити дім від негоди.

Після цього дня перестають купатися, встановлюється помірне тепло, день коротшає, а ніч – довшає.

Після Іллі починають сіяти жито і пшеницю, селяни випікають урочистий хліб – караван із першого врожаю, який розрізали і роздавали членам сім’ї у порядку від найстаршого до наймолодшого.Народні прикмети на 2 серпня

  1. Глухий грім на Іллю віщує невеликий дощ, і навпаки, сильна злива почнеться, якщо на Іллю чути гучний грім
  2. Грім гримить безперервно – чекай сильного граду
  3. Дощ на Іллю віщує хороший врожай зернових у наступному році
  4. Вранці 2 серпня на небі багато хмар – у наступному році потрібно проводити ранній посів і очікувати такого ж раннього врожаю. Якщо небо опівдні затягнуло, то посів буде середнім. Небо нахмурилось до вечора – чекай пізнього посіву і поганого врожаю.
  5. Не можна їсти суницю після Дня Іллі – інакше засипати станеш