23 листопада, православний світ відзначає день святителя Митрофана Воронезького. Він народився в 1623 році. Його батько був священником й при народженні святий отримав ім’я Михайло. Митрофана тривалий час жив звичайним життям, мав дружину та дітей. Служив священником в Сидорівському селі у Суздальській єпархії. В сорокарічному віці овдовів та присвятив життя Всевишньому. Оселився в Золотниковському Успенському монастирі поблизу міста Суздаль, де прийняв чернечий постриг та отримав нове ім’я – Митрофан. Через деякий час святий став ігуменом Яхромської обителі.
Патріарх Московський почув про стару роботу Митрофана та зробив його настоятелем Унженської обителі. Святий заснував храм в честь Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Коли з’явилася нова Воронезька єпархія, першим ігуменом в ній призначили Митрофана.
Помер святий в поважному віці.
Тіло святого поховали в Благовіщенському соборі. Його мощі здатні зцілювати людей від хвороб та одержимості.
Традиції в цей день.
Зазвичай в цей день плели личаки, одразу по декілька пар, бо взуття не відрізнялося особливою міцністю.
За повір’ям, якщо зробити взуття саме 6 грудня, то воно буде довго носитися. В наш час варто розглядати прикмету по-іншому. Якщо потрібно придбати нове взуття, цей день вдалий для походів по магазинах.
Також, люди вірили, що замовляння, прочитане в цей день, буде особливо дієвим.
Жінки, перед самим поверненням чоловіків з роботи, ставили кухоль з водою на порозі та промовляли спеціальне замовляння. Такий обряд буде повертати чоловіка додому, де б він не був.
Також, існують різні ритуали на пошуки хорошого місця роботи.
Для цього знадобиться нова хустка. Обряд проводиться на молодий місяць. Над нею читають замовляння, а потім носять постійно при собі, вирушаючи на співбесіду.
Ритуал на успішну співбесіду.
Перед виходом тричі прочитайте замовні слова про те, щоб сподобатись новому роботодавцеві. Після цього вже перші хвилини співбесіди покажуть прихильність керівництва, а результат буде позитивним.
Ритуал на залучення достатку.
Обряд проводиться вранці. Для цього знадобиться цілий буханець хліба, над яким потрібно прочитати замовляння про вдалу співбесіду та гідну заробітну плату. Після цього хліб потрібно розрізати навпіл уздовж. Одну частину віддайте птахам, а другу з’їжте самі в обідню перерву.
Народні прикмети в цей день.
Вітер дме з півночі та йде мокрий сніг – на день Симона Стовпника чекайте вітряної та дощової погоди.
Рідкі хмари в небі – до холодної, але ясної погоди.
Сонячна та тепла погода, чекайте теплої погоди в червні.
Сонце сховалось за хмари – до урагану.
Ясний Місяць в цей день, чекайте похолодання.
Листя на верхівках дерев стали рожевими – до м’якої зими.
Хмари низько, чекайте холоднечі.
Навколо місяця рожеві або тьмяні кільця – до заморозків.
Червоні хмари на заході, чекайте ясної погоди.
В небі шумно – до снігопаду та хуртовини.