Святого Олексія — 12 лютого. Що заборонено робити в це свято, та на що слід звернути увагу

12 лютого, православна церква відзначає день митрополита Олексія. Народився він у 3 столітті, в московській боярській родині Бяконт. В ранньому віці навчився грамоті, а в юності мріяв стати ченцем. Коли йому виповнилося 19 років, прийняв чернечий постриг та був ченцем до сорока років.

Після цього вирішив зайнятися дипломатією, а через деякий час став митрополитом всієї Русі.

Під його керівництвом почали будувати Московський кам’яний Кремль. Олексія дуже шанували в Золотій Орді, після того, як він врятував зір дружині хана Тайдулу.

Традиції в цей день.

На свято краще не починати якісь серйозні справи та вирушати в дальню подорож, інакше можуть трапитися неприємності.

Господині печуть відкритий рибний пиріг. Кожному члену родини необхідно скуштувати по шматочку, тоді в оселі пануватиме мир та достаток.

В ніч на 12 лютого може наснитися віщий сон.

На свято лікують переляк. Легку форму можна подолати самостійно. Для цього виведіть переляканого на двір вночі, залиште стояти під зорями та промовте замовину. З сильним переляком допоможуть впоратися лише цілителі.

В цей день сонце допомагає примножити здоров’я, успіх та майбутній врожай.

Для гарного врожаю.

Починаючи з 12 лютого на двір виносять насіння, яке потім використовуватиметься для посіву. Такий ритуал триває чотири дні. Це робиться для того, щоб саджанці буди більш витривалими до перепадів температури.

Щоб примножити здоров’я.

12 лютого жінки виносять на двір пряжу та кладуть на сніг в сонячному місці. Потім просять, щоб сонце надало ниткам сил та свіжості ранкового морозу. Згідно повір’я, речі з цієї пряжі, були міцними та довго носилися. А хто носив їх мали гарне здоров’я протягом всього року. Подібний ритуал можна повторювати й в інші дні.

Також, можна винести на сонце річ, яку потім не можна прати, а надягати лише якщо захворіли.

Народні прикмети в цей день.

На вулиці стоїть туман — до похмурого та дощового літа.

Небо всіяне зірками в ніч на 12 лютого, чекайте щедрого врожаю влітку.