Святого Трифона — 15 грудня. Головні традиції, прикмети та заборони цього свята

15 грудня, православний світ відзначає день Святого Трифона. Народився він в родині священника у місті Торжок. З народження мав міцне здоров’я та богатирську силу. В юнацькому віці пішов працювати до одного боярина, а потім став військовослужбовцем. Згодом зайняв місце ватажка зграї розбійників, яка лякала всіх простих селян. Одного разу, Трифон так розлютився, що вбив свою кохану жінку. Коли він зрозумів, що накоїв, почав каятися та вирушив на Кольський півострів.

Протягом п’яти років він блукав дикими лісами, поки на його шляху не зустрівся Феодорит Кольський, який навертав язичників до християнства. Протягом декількох років вони разом працювали та досягли успіхів.

Пізніше Трифоном був заснований монастир на честь Святої Трійці.

Перед смертю йому було видіння, що обитель буде розорена та вся братія загине від меча. Через 6 років сталося, як він сказав.

Традиції в цей день.

В цей день прийнято було проводити різні обряди. Особливо це пов’язано з молитвами, бо саме сьогодні вони з легкістю дійдуть до Господа, особливо якщо просити здоров’я. Кожна молитва в цей день володіє цілющою силою. Тому, слід помолитися про всіх, кого любите.

Якщо людина сильно хворіє та не може прийти в церкву, потрібно щоб хтось з рідних поставив за неї свічку за здоров’я. А хворий вдома повинен прочитати святому Трифону молитву про здоров’я.

Також, сьогодні готують цілющі відвари та настоянки, які мають особливу силу. Відвар з ялинової хвої допомагає при застудних захворюваннях, фурункульозі та шкірних хворобах. Для цього потрібно взяти молоденький ялинові лапки, помити та обдати окропом. Потім їх кладуть в дерев’яний посуд та заливають окропом. Цей відвар можна пити, робити з нього примочки та компреси, мити волосся й шкіру.

Сонце в цей день має особливий сакральний сенс, бо може відігнати нечисть від будинку. Сьогодні не можна працювати та займатися хатніми справами. Щоб захистити родину від пристріту, потрібно обв’язати варене яйце червоною ниткою та сховати під порогом будинку. Цей обряд проводили лише жінки, заговорюючи яйце.

В затишному кутку будинку слід покласти гілки чортополоху або звіробою, щоб відлякати нечисту силу та злих людей.

Народні прикмети в цей день.

Сонячна погода — до ранньої та теплої весни.

Синиці голосно співають, чекайте міцних морозів найближчим часом.

Іній на деревах — до прохолодного та дощового першого місяця літа.

Мало снігу, чекайте спекотного та посушливого літа.

Багато снігу та морозу — до теплого й врожайного літа.