Святої Матрони — 9 листопада. Як правильно провести цей день кожній жінці, та чого не можна робити

9 листопада, православний світ відзначає день Матрони. Вона народилася в 5 столітті у Малій Азії. Була одружена з Дометіаном та народила доньку Феодотію. Після народження дитини разом з чоловіком перебралися до Константинополя. Матрона відвідувала храм, де постійно молилася та плакала через гріхи.

Невдовзі вона зустріла двох стариць та вирішила лишити мирське життя. Матрона віддала доньку на виховання стариці, прийняла чернечий постриг, оселилася в чоловічому монастирі та стала євнухом Вавілою.

Невдовзі ігумен обителі побачив уві сні, що Вавіла — жінка. Він покликав їх до себе та попросив пояснити, чому вона знаходиться в чоловічому монастирі. Жінка розповіла історію свого життя, тоді ігумен направив її до жіночого монастиря в місті Ємес. Коли та тамтешня ігуменя померла, Матрона зайняла її місце.

Вона була доброю жінкою та мала чудодійні сили. Про це дізнався Дометіан та прийшов в монастир, щоб поговорити з нею. Однак, Матрона таємно покинула монастир та вирушила в Єрусалим, а потім на гору Синай, далі — в храм язичників в Беріті. Місцеві жителі почали ходити до Матрони та багато хто повірив в Бога. В тому місці заснували жіночий монастир.

Через деякий час Матрона побачила у видінні, що щось погане трапилося з чоловіком. Жінка поїхала до Константинополя та дізналася, що він помер. Тут свята заснувала ще один монастир, куди перейшли її сестри з Берітії.

Традиції в цей день.

Господині сьогодні заварюють чай на корінцях та лікувальних травах.

В цей день потрібно оглянути всі речі. Ті, що вже давно не використовуються, віддайте бідним та нужденним.

Ямщики в цей день ховали монету від останнього вершника під п’яту. Таким чином залучали нового вершника, щоб отримати прибуток. В наш час так роблять таксисти.

Народні прикмети в цей день.

Лежить іній — до гарного врожаю вівса.

Йде дощ, чекайте гарного врожаю пшениці.

На деревах іній — до лютої зими.

Гуси спокійно ходять по льоду, чекайте відлиги.

В небі хмари та йде сніг — до дощового травня.