Традиції Різдва: що потрібно обов’язково зробити 7 січня

Різдво – це сімейне свято, тому за столом прийнято збирати всіх близьких і родичів. 7 січня закінчується Різдвяний піст, тому господині вже подають до столу 12 страв для розговіння.

Час від Різдва до Водохреща називаються Святки, в Україні в цей час проводилися народні гуляння, незаміжні дівчата ворожили і намагалися дізнатися свою долю.

Що потрібно зробити в Різдво?

— Відвідайте в цей день церкву і помоліться, попросіть здоров’я, прихильності і допомоги у справах. Якщо немає можливості сходити до церкви, помоліться вдома і запаліть свічку.

— У це свято заборонена будь-яка робота по дому і фізична праця. Також не можна шити, в’язати і вишивати.

— На Різдво прийнято пекти пиріг з монеткою, той кому дістанеться монетка, буде дуже щасливий в Новому році, особливо в грошах.

— У Різдво треба накрити стіл і запросити гостей або самим відправитися в гості до близькі і друзів.

— В гості на Різдво не прийнято ходити з порожніми руками, потрібно нести їстівні подарунки, наприклад, цукерки, калачі, варення.

— У Різдво обов’язково запаліть свічки – вони привернуть у ваш будинок тепло, затишок і багатство.

— На Різдво прийнято ворожити на судженого і передбачати свою долю. В Україні існує маса різдвяних ворожінь, які активно використовуються і сучасною молоддю.

— Обов’язково пожертвуйте якусь суму грошей тим, хто в них потребує, вони за це помоляться за вас і ваших дітей. За традицією, щоб жити щасливо в наступному році, потрібно подати 7 милостиней або подарувати 7 корисних подарунків.


Що ні в якому разі не можна робити 7 січня

— У Різдво не можна сваритися і лаятися, з’ясовувати стосунки і скандалити. Всі ваші негативні думки і слова погано позначаться на вашому житті, так ви зможете запрограмувати себе на невдачу.

— У цей день віддайте перевагу світлому святковому одязі і ні в якому разі не надягайте речі чорного кольору. Чорний – символізує траур і не підходить для цього дня.

— У Різдво, 7 січня, не прийнято ходити на цвuнтар і молитися за помepлих.

— У цей день не можна захоплюватися спиртними напоями і занадто веселитися, потрібно провести день в колі сім’ї і близьких і обов’язково помолитися про порятунок душі.

Джерело

Традиції Різдва: що потрібно обов’язково зробити 7 січня