Благовіщення Пресвятої Богородиці є неперехідним святом і щорічно відзначається 7 квітня.
Благовіщення є дуже важливою датою для православного світу. Це свято пов’язане з завершенням зими і двома не менш значущими святами — Різдвом Христовим та Світлим Великоднем, передає Ukr.Media.
Благовіщення Пресвятої Богородиці є неперехідним святом і щорічно відзначається 7 квітня. В цей день Діві Марії спустився Ангел з благою звісткою про те, що незабаром через непорочне зачаття у неї народиться син. Для православних християн дата 7 квітня означає радісну новину, тому, незважаючи на Великий пост, церква робить послаблення в меню.
Що можна робити під час Благовіщення
Церква в цей день рекомендує православним віруючим відкласти справи, щоб відвідати церкву або помолитися вдома. У цей день немає заборони на роботу, але не варто забувати про те, що під час свята дуже важливі молитви. Вони допомагають очистити душу від негативу, тому нехтувати ними не варто.
У святковий день в суворій меню Великого посту допускається послаблення, і віруючі можуть дозволити собі продукти з рибою.
У день Благовіщення в народних традиціях є безліч обрядів і ритуалів, які дотримуються споконвіку. Вони допомагають досягти процвітання і благополуччя, залучити в життя удачу і позбутися від накопиченого за зиму негативу. Також під час Благовіщення можна поворожити на майбутнє, щоб знати, до чого готуватися найближчим часом. Однак священики закликають відмовитися від ворожінь і забобонів, які не схвалюються церквою.
Незважаючи на упередження, під час свята можна митися. Церква не забороняє гігієнічних процедур, якщо вони необхідні. Також можна прати і займатися іншими побутовими справами.
Можна під час Благовіщення здійснювати хрещення, але зазвичай у цей день церковнослужителі зайняті проведенням святкової служби і причастям. Тому варто перенести таїнство на інший підходящий для цього день.
Все, що стосується рукоділля, будь то в’язання, вишивання чи інші роботи, можна виконувати, якщо ви приділили належну час молитвам та сім’ї.
Що не можна робити 7 квітня
В день свята забороняється робота, якщо вона йде на шкоду молитвам і відвідуванню храму. Не можна марно гаяти час, який можна використовувати для необхідних справ, в тому числі догляду за дітьми та літніми родичами.
В день Благовіщення не проводять вінчань і не служать панахид в церкві, тому дати їх варто перенести на інший час, погодивши його з священнослужителем.
Під час свята священнослужителі закликають не відмовлятися від звичайного розпорядку дня, але пам’ятати про те, що в цей світлий день прийнято радіти благої вісті.
Прибирання будинку та інші роботи, спрямовані на створення затишку і комфорту, варто провести заздалегідь. Якщо ви щось не встигли, то можете вільно займатися тим, що вважаєте за необхідне. Виключити варто розважальні заходи в галасливих компаніях, вживання спиртних напоїв. Відмовитися потрібно і від інших згубних звичок, лихослів’я і конфліктів.
В день свята обов’язково помоліться Вищим Силах. Попросіть у них благословення і подякуйте за участь у вашому житті. Молитовні слова допоможуть впоратися з проблемами, поверне бадьорість духу і встати на шлях до очищення від гріхів.