Три дієві способи боротьби з клопами у малиннику. Варто знати, щоб не залишитися без ягід

Клопи – це шкідники, які харчуються соком із паростків рослин. Їх найчастіше можна зустріти в малиннику, а також, на смородині, аґрусі та черешні. Зрозуміти, що це клопи просто, бо вони залишають після себе неприємний запах та смак на ягодах малини. Ці комахи приносять неабиякої шкоди для рослин, тому боротися з ними потрібно якнайшвидше.

Пропонуємо дізнатися, чим шкідливі клопи та як їх позбутися в малиннику.

Хоч ці шкідники не псують ягоди малини, проте вони висмоктують з її листя сік, послаблюючи фітоімунітет. Через це культурі важче боротися із різними хворобами. З часом, верхівки пагонів починають в’янути та усихати.

Способи боротьби з клопами у малиннику.

  1. Використання хімічних засобів.

Позбутися клопів та інших шкідників можна за допомогою таких препаратів, як “Актеллік”, “Карбофос”, “Фуфанон”. Вони є токсичними, проте ефективними та простими у використанні. Важливо, проводити обробку потрібно до розпускання бруньок та перед цвітінням.

  1. Використання біопрепаратів.

Ці засоби є безпечними для людини, бджіл та тварин, але небезпечні для клопів. Для боротьби зі шкідниками підійдуть такі препарати, як «Боверін», «Бітоксибацилін» та інші аналоги.

  1. Використання народних засобів.

Такі засоби будуть ефективними при регулярному застосуванні.

  1. Гірчичний розчин для обприскування, розчинивши гірчичний порошок з водою у співвідношенні 1:10;
  2. Цибулевий настій. Потрібно залити холодною водою ½ відра цибулевого лушпиння та залишити настоюватися протягом 5 днів. Перед обприскуванням малини, готовий концентрований настій потрібно розбавити з водою у пропорції 1:4;
  3. Можна посадити поруч з малиною циміцифугу – ця рослина відлякує клопів.

Щоб попередити появу клопів на культурах, обов’язково слід проводити профілактичні заходи та не створювати сприятливі умови для шкідника.

Три дієві способи боротьби з клопами у малиннику. Варто знати, щоб не залишитися без ягід