Три причини, чому жовтіє та сохне листя томатів, та як цього уникнути

Помідори невибагливі, але іноді можна порушити умови агротехніки, через що з’являються проблеми. Часом неможливо зрозуміти, чого саме потребує розсада. Листя може жовтіти з різних причин, які не одразу кидаються в очі.

Причина 1.

Світло та температура. Дотримуйтесь балансу цих двох показників. Чим менше світла, тим нижчою повинна бути температура та навпаки. Якщо не підтримувати оптимальні умови, розсада почне в’янути, витягуватися та жовтіти. В похмурі дні додатково підсвічуйте розсаду або знизьте температуру до 20-22 градуси вдень.

Причина 2.

Освітлення, температура та полив. Невідповідний рівень вологи ґрунту, освітлення та температури призводять до негативних наслідків. Підтримуйте ґрунт вологим на глибині 1,5-2 см, але не мокрим. Не допускайте повного висихання ґрунту, бо від цього залежить розвиток кореневої системи. Під час поливу капіляри заповнюються рідиною. Корені можуть постраждати від надмірного зволоження та постійного. Вони відчувають нестачу кисню та не мають місця для зростання. Скоротіть полив в похмуру погоду при низькій температурі та навпаки.

Причина 3.

Невідповідність денної та нічної температури. Через це томати витягуються та лист жовтіє. Тому, помідори повільніше дозрівають в тепличних умовах. Вдень саджанці отримують амінокислот, вуглеводи та ферменти під час фотосинтезу, а вночі їх витрачають на ріст, розвиток коренів й дихання. Якщо вдень та вночі температура повітря однакова, асиміляти витрачаються в менших кількостях, через що розвиток рослини уповільнюється. В такому випадку під кожен кущ внесіть настій або жменю попелу та полийте. Попіл екологічний, але має повільну дію, на відміну від мінеральних добрив. Тому, можна підживити томати гуматом калію, бо він має швидку дію. Якщо не підживлювати помідори, вони не зможуть добре розвиватися та скинуть квіти.

Три причини, чому жовтіє та сохне листя томатів, та як цього уникнути