Троянди зацвітуть як ніколи раніше: сприятливий час для обрізки цих квітів

Троянди дуже примхливі в догляді. Щоб забезпечити здоров’я кущів та рясне цвітіння, потрібно регулярно проводити обрізку. Раз на рік проводиться радикальна обрізка кущів. Найкращий час для цього навесні.

Терміни обрізки.

Найкраще обрізати троянди навесні, коли процедура не завдасть шкоди рослині. Якщо зробити це восени, рани не встигнуть загоїлися до приходу морозів. В тканинах, що відмирають, проникають хвороботворні грибки, що призводять до в’янення кущів. Навесні раптові заморозки стаються рідше.

Обрізку краще проводити в квітні. Не забувайте, троянди відносяться до ніжних та схильних до грибкових хвороб рослин, тому пошкодження повинні бути мінімальними. Інструменти мають бути гострими. Не можна притискати пагони.

Весняна обрізка зберігає необхідну форму та дає змогу прибрати відмерлі пагони. Цвітіння буде рясним, а бутонів буде формуватися більше.

Якщо провести інтенсивну обрізку, цвітіння з’явиться пізніше, але триватиме довше.

Обрізати троянди потрібно, залежно від їх виду. Якщо кущ багатоквітковий, обрізайте його на 3-4 вічка. Бордюрні троянди обріжте так само, але залиште 6 бутонів. Плетисті троянди очищають від відцвілих пагонів та довгих гілок, що ростуть біля основи чагарника.

Зріз повинен бути косим та на відстані 0,5-1 см від останньої здорової бруньки. Якщо гілка має бурі плями або на ній присутні тріщини, обріжте їх нижче над найвищою здоровою брунькою. Це допоможе кущам наростити міцні пагони, на яких з’явиться багато квітів.

Рани після обрізки обробіть садовим варом або водоемульсійною фарбою з фунгіцидом.