Троїцька батьківська субота 2019: як поминати покійних і що не можна робити

Троїцьку батьківську суботу – особливий день поминання покійних відзначить Православна Церква 15 червня 2019 року.

В Троїцьку батьківську суботу в православному світі прийнято поминати покійних. Ця традиція бере свій початок ще з апостольських часів. Апостол Петро в цей день, звертаючись до юдеїв, говорить про Воскреслого Спасителя: Бог воскресив Його, розірвавши пута смерті, передає Ukr.Media.

Апостольські постанови свідчать, що апостоли, сповняючись Духом Святим в П’ятидесятницю, проповідували юдеям і язичникам Спасителя нашого Ісуса Христа, Судиею живих і мертвих. Дотримуючись цієї традиції, Свята Церква здавна закликає здійснювати перед днем Пресвятої Трійці є поминання всіх покійних благочестивих праотців, отців, братів і сестер.

Троїцька субота є вселенської і являє собою останній день Церкви Старозавітної перед розкриттям у всій своїй повноті Церкви Христа в День П’ятидесятниці. Свята Церква закликає в цю суботу здійснювати поминання, щоб рятівна благодать Святого Духа очистила гріхи душ всіх від віку спочилих і просить про зборах всіх в Царство Христове, молячись «упокоїти душі перш отшедших на місці прохлажденія, яко не мертві хвалитимуть Тебе, Господи, нижче сущі в пеклі сповідання ризикнули принести Тобі, але ми, живі благословимо Тебе і молимо, і очистительні молитви і жертви приносимо Тобі про душі їхні».У всіх храмах сьогодні відбуваються заупокійні Літургії та панахиди. У храмі можна замовити поминання імен покійних на літургії. Поминання відбувається у вівтарі священнослужителями, коли з проскури виймаються частки, які потім занурюються в чашу з Тілом і Кров’ю Христовою. У цей момент читається молитва: «Омий, Господи, гріхи тут поминавшихся Честною Твоєю Кров’ю, молитвами святих Твоїх».