Цікаві поради для городників, щоб зібрати гарний часник наступного року.

Щоб отримати гарний часник, варто правильно його вирощувати.

Багато людей здивуються, але селекція часнику йде не заради отримання великих головок: селекціонери намагаються поліпшити його смак. Вони прагнуть зробити його більш м’яким і менш гострим на смак і запах. Ми ж намагаємося вибирати більш гострий часник, інформує Ukr.Media.

Збирати часник краще за все недостиглим. Тоді він краще зберігається, оскільки на головках формується щільна оболонка з висохлих лусочок. Якщо озимий часник зможе долежати до весни, то садити його навесні не варто: він дасть або однозубку, або дрібні головки. І те й інше для їжі не дуже придатне.

Часник північний та південний

А ось яровий часник садити треба тільки навесні. Якщо він посаджений восени, то зими він не переживе. Правда, у певні роки із м’якими сніжними зимами і ярий часник може перезимувати. Але і в цьому випадку він менш урожайний, ніж озимий. Садівники часто називають ярий часник південним (йому потрібне довге тепле літо), а озимий — північним, оскільки він є вдалим завжди, навіть коли літо найкоротше.

Підживлення — справа тонка

Багато людей намагаються підживлювати грядку для часнику, сподіваючись отримати гарний урожай. Однак урожай повністю залежить від поливів. Усі чотири місяці вирощування часнику ґрунт на грядці має бути вологим. Тому корисно організувати крапельне зрошення або ж частіше поливати город.Дуже важливий показник — товщина стебел часнику: якщо вони такі, як вказівний палець і товщі, то все добре, поливайте, просапуйте, але не підгодовуйте. Часник − справа тонка, підживлення часто призводять до спалаху грибних хвороб. Тому, якщо товщина стебла нормальна, не підгодовуйте, а якщо тонша — тоді рослини треба підживити.

Мульча − перешкода

Агрономи запевняють, що часник на зиму нічим мульчувати не треба. Сучасні сорти чудово зимують і навесні ростуть набагато краще без мульчі. Тому мульчування застосовують тільки у розпал літа, коли стоїть посуха і часник без прикриття може страждати від нестачі вологи.

Елітний часник

Виграшна комбінація, коли садять і ярий, і озимий часник. У роки із гнилими зимами вродить ярий часник, якщо літо невдале, тоді буде врожай озимого. Вирощувати часник треба більше, ніж потрібно. Запас потрібний, щоб відібрати найбільші зубки. Такий елітний посадковий матеріал потрібен, щоб часник не виродився і не подрібнішав.

Якщо це станеться, тоді поголів’я оновлюють за рахунок посадки повітряних цибулинок (бульбочок). Це доступний і потужний засіб оздоровлення посадкового матеріалу.

Не час для посадки?

Посадити озимий часник треба так, щоб він встиг дати коріння, але при цьому не проріс на поверхні грядки. Зазвичай це за три тижні до настання морозів. Ярий часник треба посадити якомога раніше навесні. Весняні морози йому не зашкодять, а запаси зимової вологи треба використовувати якомога повніше. Тому його сіють відразу, як дозволить ґрунт.Додайте сірку

Всі рослини з підвищеним вмістом ефірних олій полюбляють підживлення сіркою. Тому використовуйте сірковмісні добрива — віддача буде особливо сильною.