Туї біля будинку: чому не варто їх садити, та чим саме вони можуть зашкодити

Туя дуже швидко росте та не потребує особливого догляду. Однак, з деревом пов’язані погані прикмети, незважаючи на його лікувальні властивості. Туї зазвичай саджають поряд з будинком. Вони прикрашають сад та мають приємний аромат, але дерево вважається цвинтарним. Воно символізує скорботу та смуток. За повір’ям, туя створює негативну енергетику. Через це людина може відчувати втому, головний біль й нездужання. Також, вважається, що туя висмоктує енергію з людини.

Якщо дерево буде рости близько до житла, воно буде притягувати хвороби та біди. Не можна висаджувати туї біля будинку, в якому живе самотня дівчина, інакше вона не зможе знайти нареченого для себе. Якщо дерево виросте великим, господар дому скоро помре.

За повір’ям, дерево приваблює злих духів та різні захворювання, бо зазвичай його саджають на кладовищі. Також, туя може приваблювати підозрілих людей до будинку. Однак, це можна пояснити тим, що раніше це дерево на своїй ділянці вирощували лише заможні люди. Тому, злодії часто звертали на це увагу.

Французький король, якому подарували тую, говорив, що вона дарує повноліття, бо дерево вічнозелене.

Якщо не звертати уваги на прикмети, туя має багато корисних властивостей. Завдяки антимікробній дії можна позбутися сезонних хвороб. Хвоя накопичує статичну електрику, завдяки чому кількість пилу в повітрі знижується. Густа крона може слугувати гарною захисною смугою, яка знижує рівень міського шуму та вихлопних газів. Також, корені туї зміцнюють ґрунт.