Тварини, які зберігають подружню вірність все своє життя – Люди, вчіться у них!

Подружню вірність можуть зберігати все своє життя не лише певні тварини, але і птиці, і навіть комахи.

Одні тварини воліють зустрічатися тільки в шлюбний період, і кожен раз вибирати супутника життя наново. Але інші створюють пару на все життя, прив’язуючись один до одного. Особливо славляться цією якістю птиці: лебеді, голуби, багато орлів і інших крилатих хижаків, які вибирають один одного назавжди, а їх вірність надихає поетів і художників, інформує Ukr.Media.

Яких же живих істот планети можна вважати найбільш вірними, відданими один одному?

Гібони

Довгорукі мавпи, відчувають себе на деревах як вдома, являються не просто далекими родичами людини. Вони теж вміють створювати сім’ї, які не руйнуються роками. А ще у них панує щось схоже на рівноправність статей. Самки та самці мають приблизно однакову силу і вагу, мало чим різняться, що і дозволило сформуватися рівним відносинам. Сімейні обов’язки у них діляться навпіл.

Альбатроси

Велика морська птиця альбатрос багато подорожує, здійснюючи перельоти над водами на великі відстані. Але вірність понад усе: кожен альбатрос повертається додому, в рідне гніздо, і знайде там свого вибраного супутника життя назавжди, щоб вивести пташенят, коли прийде відповідний сезон. Птах знаходить собі супутника життя в перші роки після вилуплення на світ, і потім зберігає вірність усе життя. Вони навіть танцюють разом!

Терміти

У бджіл і мурах немає поняття подружньої вірності, у них є королева. Але голови царства термітів моногамні — жіноча і чоловіча особина існують все життя разом, породжуючи власну державу з безлічі комах. В їх колоніях є одна королева і один король.

Полівки степові

Велика частина гризунів не прагне до моногамії, але полівки — виняток. У більшості випадків вони віддають перевагу створенню міцної сім’ї назавжди, і порушення цього неписаного правила для них — рідкість. Більше того: пара полівок має дуже тісний зв’язок, вони доглядають не тільки за потомством, але й один за одним, є поділ обов’язків. Їх поведінка в парі є настільки складною, що її вважають моделлю людської сім’ї у тваринному світі.

Лебеді

Пари лебедів стійкі, вони формуються на роки вперед, моногамне життя не порушується — виключення украй рідкісні. Пара лебедів охоче проводить час разом, вони спілкуються, торкаються один до одного. Білосніжне оперення, красиві стрункі шиї, що пара може зігнути майже в формі серця, давно стали символами кохання у поезії, мистецтві.

Горлиці

Ще один символ вічної любові, оспіваний ще Шекспіром — це голуби. Вони теж утворюють постійні пари, зберігаючи відданість на все життя. Разом будують гніздо і живуть в ньому, створюють потомство, поділяючи турботу про пташенят.

Вовки

Ці хижаки поводяться виключно благородно, вибираючи собі супутника життя назавжди. Зграя вовків являє собою групу тварин різного статусу — ієрархія у вовків складна. Пара вовків формується звичайно в рамках однієї касти, самка і самець мають однаковий статус.

Навіть якщо вовча зграя на час розпадеться, пара все одно потім возз’єднається. У сезон шлюбних ігор, який припадає у вовків на зиму, тварини будуть фігурувати в раніше створених парах, а молоді особини займуться пошуками супутників життя.

Вовки спільно піклуються про потомство — в цьому може брати участь вся зграя, а не тільки батьківська пара. Якщо батьки йдуть на полювання, приміром, з вовченятами може залишитися інша самка. Адже обов’язки у лісових хижаків є не тільки один перед одним у парі, але і перед зграєю.

Таким чином, подружню вірність можуть зберігати все своє життя не лише певні тварини, але і птиці, і навіть комахи. Вибір супутника життя — це не просто красиво і романтично. Подібний підхід дає більше шансів на виживання як самих батьків, так і їх потомства, так що моногамність, як форма парного існування з’явилася зовсім не випадково.

Тварини, які зберігають подружню вірність все своє життя – Люди, вчіться у них!