У липні дуже важливо підживити полуницю, після збору врожаю

Полуниця на присадибній ділянці вже перестала плодоносити.

Деякі городники припиняють в цей момент догляд за рослиною. Але цього не можна робити. Більш того, в липні і серпні полуницю потрібно обов’язково підгодувати. А ось чим це краще зробити, дізнаєтеся з нашої публікації, інформує Ukr.Media.

Підгодівля полуниці після збирання врожаю

Після закінчення плодоношення полуниця, як і багато інших ягідних культур, не йде в стан спокою. А навпаки продовжує рости і розвиватися. Річ у тому, що у другій половині літа полуниця готується поступово до нового сезону і на ній закладаються квіткові бруньки. А саме від них залежатиме майбутній рясний урожай цих смачних і корисних ягід.

А щоб квіткові бруньки краще розвивалися, полуницю необхідно правильно і своєчасно підгодувати. Це найкраще робити або після дощу, або попередньо провівши ручний полив грядки з рослинами. У посушливу погоду полуницю обов’язково поливають і після внесення добрив.

Отже, чим же краще всього підгодувати полуницю після плодоношення? У цей час не можна вносити азотні добрива. Якщо в другій половині літа полуницю підгодувати такими добривами, то вона погано перезимує і може підмерзнути. А ось використання фосфорно-калійних добрив тільки вітається.

Для підгодівлі полуниці в липні і серпні можна приготувати таку суміш. На 10 л води розводять 20 г суперфосфату і 15 г сульфату калію. Такого розчину повинно вистачити на 1 кв. м. посадок. Через те, що суперфосфат досить погано розчиняється у воді, то краще його замочити на 10-12 годин в теплій воді. Полив проводять у міжряддя в ранкові години.

Також цю ж мінеральну суміш можна закласти в ґрунт і в сухому вигляді. Добрива в потрібній кількості розсипають по поверхні ґрунту, а потім просто його розпушують. Таке внесення добрив обов’язково поєднують з поливом.Існує й інший варіант підживлення полуниці після збору врожаю. Для цього використовують настій коров’яку з додаванням деревної золи. Коров’як розводять у пропорції 1 до 10 і додають на кожне відро добрива по 100 г золи. Полуницю поливають під корінь, витрачаючи відро розчину на кожен квадратний метр. При бажанні в таке добриво додають суперфосфат ( 30 г на відро розчину).

Використовуючи один з перерахованих варіантів для підгодівлі полуниці, ви не тільки дозволите своїм рослинам правильно підготуватися до зими, але і сприятимете рясному врожаю ягід на майбутній рік.