В грудні значно зростуть пенсії. Хто та наскільки більше буде отримувати

Пенсійний фонд України повідомив, що у грудні місяці цього року в Україні підвищуватимуть рівень мінімальної зарплатні та прожиткового мінімуму, згідно з чим пройде індексація пенсійних й соціальних виплат.

Люди від 65 років будуть отримувати пенсію, розмір якої становитиме 2600 грн.

На підвищену пенсію можуть розраховувати люди, у яких є певний страховий стаж. Для жінок — це 30 років, а для чоловіків 35 років. Також, планується збільшення мінімальної пенсії за віком та встановлення доплати за понаднормовий стаж.

Вже у жовтні місяці людям 75-80 років почали нараховуватися надбавки до пенсійних виплат, розмір яких становить до 400 грн.Також, українцям будуть підвищувати вимоги до стажу, додавши один рік. Починаючи з 2022 року, люди від 60 років повинні будуть мати 29-річний стаж, замість 28-річного. Але кожного року ситуація може змінюватися.

За попередніми розрахунками, до початку 2028 року, тільки половині українців буде нараховуватися пенсія у 60 років. Якщо страховий стаж становитиме менше 15 років, на пенсійні виплати можна не сподіватися. Таким людям виплачуватимуть соціальну пенсію, яка наразі становить 1854 грн.