Categories: Поради

В липні жовтіє і сохне малина: що робити? Дієві поради які допоможуть врятувати ваші ягоди

У нормі влітку малина повинна добре рости, а пожовтіння і засихання вказує на наявність серйозних проблем у ягідного куща. Але чому жовтіє і сохне малина? Чи може це вказувати на наявність небезпечної хвороби? І як правильно робити профілактику? Нижче ці питання будуть розглянуті.

У літній період малина жовтіє найчастіше від нестачі вологи, тому дуже важливо правильно поливати малиновий кущ. Також пожовтіння може виникнути через нестачу азоту в грунті, тому ранньою весною рекомендується удобрити грунт азотними добривами.

Наприклад, для покриття дефіциту азоту можна внести в грунт 40 г амонію або 20 г селітри (на 1 квадратний метр землі). Однак у неї є й інші вороги — різні хвороботворні мікроорганізми і комахи шкідники. Джерело

Іржа

На щастя, іржа є виліковною хворобою, а боротися з цим розладом потрібно так:

  • Влітку обробіть рослину фунгіцидом згідно з інструкцією. Хороші препарати проти іржі – Хом, Топаз, Фітоспорин і так далі. Зверніть увагу, що обробку слід проводити не більше 4 разів за весь сезон.
  • Після збору врожаю обережно зріжте вражені пагони і спаліть їх. Восени також зберіть листя і теж спаліть їх.
  • Навесні до розпускання бруньок зробіть обприскування і виконайте мульчування. Для обприскування можна використовувати калійну сіль (200 г солі на 10 л води) або сульфат
  • амонію (400 г речовини на 10 л води).



Шкідники

Шкідники можуть завдавати подвійної шкоди малині:

  • По-перше, вони харчуються корінням малини, що погіршує надходження корисних речовин з грунту в рослину. При цьому зверніть увагу, що в разі знищення шкідників у більшості випадків рослина може самостійно відновити корінь (проте цілком імовірна ситуація, що урожай в поточному році вже не вдасться врятувати).
  • По-друге, в пошкоджені корені можуть пробратися шкідливі грибки, бактерії і віруси, що може призвести до розвитку небезпечних розладів (рак, хлороз і так далі). Зверніть увагу, що більшість цих хвороб є невиліковними.

Саме тому дуже важливо в літній період вчасно знищувати шкідників малини. Якщо на вашій ділянці з’явилися шкідливі комахи, то в такому випадку необхідно терміново обприскати рослину і полити землю розчином інсектицидів.

Хороші інсектициди — Інта-Вір, Фуфанон, Актеллік і так далі. Готувати лікувальний розчин потрібно згідно з інструкцією; наприклад, у разі Інта-Віра потрібно взяти 10 л теплої води і покласти туди 1 таблетку — цим розчином треба обприскати малину і полити землю (2 л розчину вистачить для поливу 10 квадратних метрів землі).



Також слід не забувати про правила профілактики:

  • Основа профілактики — це регулярний полив землі лікувальним розчином. Для приготування розчину розведіть в 10 л води 100 г мідного купоросу. Потім гарненько перемішайте розчин і полийте ним землю.
  • За допомогою розчину мідного купоросу в разі посадки малини можна також провести знезараження коренів. Для цього зробіть розчин мідного купоросу (100 г купоросу на 10 л води), а потім помістіть туди коріння рослини на 10 хвилин. Потім дістаньте коріння і промийте їх під водою — після цього малину можна садити в землю.
  • Влітку не забувайте поливати малину, оскільки сухість значно підвищує ризик інфікування.

Практично всі хвороби малини, які супроводжуються пожовтінням і всиханням листя, є невиліковними, тому потрібно відповідально підійти до заходів профілактики.
Пожовтіння листя може також спостерігатися в разі надмірної кислотності. Оптимальний рівень pH грунту для вирощування малини — 5,8 – 6,2. Якщо кислотність грунту вище норми, то в такому випадку землю потрібно підживити крейдою або гашеним вапном.

Для відлякування шкідливих шкідників ви можете полити землю настоянкою тютюну, оскільки багато шкідники не переносять тютюновий запах. Для приготування настоянки потрібно висипати 50 г тютюну в 100 г гарячої води і помістити настойку в сухе місце на 10 днів. Цим розчином потрібно полити землю навколо малинового куща.


Recent Posts

Як позбутися від попелиці на городі. Дієвий спосіб захистити рослини від цього шкідника

Попелиця може завдати серйозної шкоди ділянці з рослинами. Вона харчується навіть молодими саджанцями. Також, попелиця…

3 часа ago

Чому кущ троянд може перетворитися на шипшину, та як цього не допустити

Іноді троянда може перетворитися на шипшину - це може статися з різних причин. Однак, проблему…

3 часа ago

Вилки та ложки сяятимуть чистотою. Замочіть їх на пів години в цьому розчині

Багато хто має столові прибори з нержавіючої сталі. Іноді їх потрібно ретельно чистити, щоб вони…

1 день ago

Використання соди на городі: як правильно це робити, щоб не завдати шкоди рослинам

Звичайна або кальцинована сода можуть стати в нагоді на городі та в саду. Сода допоможе…

1 день ago

Священники розповіли, що робити зі шкаралупою освячених на Великдень яєць

Як правильно утилізувати речі з православною символікою. 5 травня православні християни святкують Великдень. Багато хто…

2 дня ago

Чому потрібно засипати в пральну машинку лимонну кислоту, та яку користь це приносить. Поради сантехніка

Лимонна кислота допомагає вирішити серйозні проблеми, що можуть виникнути в пральній машині. Видаляти накип потрібно…

2 дня ago