Посівний календар на лютий 2025 року: що і коли садити
У лютому городники займаються підготовкою до майбутнього сезону. Роботи небагато, але вона важлива й відповідальна. Місячні фази безпосередньо впливають на родючість і розвиток рослин. На зростаючий місяць не варто висаджувати культури, що плодоносять над землею, а на спадний – коренеплоди. У повню та молодик ніяких робіт із рослинами не проводять, адже в цей період вони дуже вразливі. Щоб правильно спланувати роботи на ділянці в лютому, слід орієнтуватися на місячний посівний календар.
У цей період варто оглянути дерева, залікувати морозобоїни, обрізати хворі гілки. Стовбури потрібно побілити для захисту від опіків і шкідників. Також слід заготовити живці з плодових дерев.
У лютому варто зайнятися замочуванням і пророщуванням насіння. Ранні культури висівають на розсаду, щоб навесні пересадити у відкритий ґрунт. Паросткам знадобиться додаткове освітлення фітолампами. У цей період сіють перець, огірки, капусту, томати, баклажани, цибулю-порей, селеру, а також маргаритки, хризантеми, лобелії, петунії, дельфініуми, пеларгонії, ротики та чорнобривці.
Слід перевірити озимі культури, провести мульчування й снігозатримання. У домашніх умовах можна вирощувати зелень, прянощі, салат, цибулю, часник і моркву. У теплиці висівають ранні овочі.
календар посіву на лютий 2025 року
1-3 лютого
Можна сіяти розсаду цибулі-порею, баклажанів, перцю, томатів. На підвіконні вирощують редис, салат, моркву, шпинат. Вдалий час для підготовки ґрунту для розсади, заготівлі цибулин квітів і посіву у теплиці. Не рекомендується використовувати хімічні препарати та вносити мінеральні добрива.
4-5 лютого
Можна сіяти на підвіконні часник, цибулю, петрушку, кінзу, пряні трави, салати. У саду слід провести побілку, санітарну обрізку дерев і чагарників, заготовити живці, замульчувати молоді рослини.
6-7 лютого
У теплиці та на підвіконні можна сіяти однорічну зелень, висаджувати цибулю-порей на розсаду. Варто зменшити полив. Пересадку проводити не слід.
8-10 лютого
Молодик. Роботу з рослинами не проводять.
11-12 лютого
Вдалий період для посіву перцю, баклажанів, томатів, капусти, огірків на розсаду. У теплиці та на підвіконні слід виполоти бур’яни, провести пікірування розсади, висіяти квіти. Варто збільшити полив, але не пересаджувати й не обрізати рослини.
12-13 лютого
Висівають гострий перець, квасолю, часник, цибулю, пряну зелень. Інші культури краще не висаджувати. Можна підживлювати рослини, боротися зі шкідниками, лікувати рани на деревах і чагарниках.
14-15 лютого
Можна висівати квіти, овочеву розсаду, пряні трави, петрушку, кріп, м’яту, селеру. Підходящий час для посадки гороху, квасолі, сочевиці, заготівлі живців і прищипування рослин.
16-18 лютого
Вдалий час для посіву бобових та квітів на розсаду. Можна лікувати рослини від морозобоїн, хвороб і грибка. Також варто заготовити, знезаразити та проростити насіння і цибулини. Полив слід скоротити.
19-23 лютого
Найбільш врожайні дні. Можна висівати будь-які культури. У домашніх умовах вирощують розсаду овочів, квітів, суниці, а в теплиці – огірки, помідори, капусту, диню, гарбуз, салати. У саду можна проводити обрізку та обробку від шкідників.
24-25 лютого
Повня. Дозволено тільки снігозатримання.
26-27 лютого
Неврожайні дні. Можна висівати часник, цибулю, петрушку, кріп, салат, щавель. Дозволяється пересадка, обрізка, підживлення та лікування рослин.
28 лютого
Посів на розсаду всіх культур, що плодоносять над поверхнею землі. Варто висівати зелень, салати, пряні трави. У саду можна проводити щеплення, обрізку хворих і зайвих гілок, заготовлювати живці. За умови плюсової температури висаджують саджанці винограду та плодових дерев.