В жодному разі не заварюйте чай в пакетиках. Вони несуть серйозну небезпеку.

Незважаючи на те, що багато хто намагається позбутися від використання полімерів, деякі чайні компанії, навпаки, переходять від звичних паперових пакетиків до пластикових. Як повідомили дослідники Університету Макгілла в Канаді, один чайний пакетик з пластикової сітці при заварці призводить до потрапляння в воду мільярдів частинок мікро — і нанопластику.

Всього від одного пакетика в чаї може виявитися близько 11,6 мільярда мікрочастинок пластика і 3,1 мільярда наночастинок, відзначили вчені. Це значно перевищує кількість, яка виявляється в інших видах їжі і напоїв, включаючи воду в пластикових пляшках.

Дослідники в ході експерименту використовували кілька пакетиків чотирьох різних видів чаю, з яких видалили заварку і залили водою температурою 95 градусів на п’ять хвилин. Потім воду профільтрували і розглянули використані пакетики під електронним мікроскопом.

Усереднивши дані по чотирьох зразках, вчені прийшли до висновку, що з одного кухля такого чаю в організм в середньому може потрапити близько 2,3 мільйона мікрочастинок.Вплив мікропластику на живі організми ще недостатньо вивчено. Раніше ВООЗ заявила, що шкода від потрапляння мікропластику в організм не доведений, проте його поширення у світі дуже велике. Частинки синтетичних полімерів знаходили в ґрунтових водах, в кишківнику морських черепах і харчовій солі.