Ваша орхідеї не цвіте? Не поспішайте її викидати!

Орхідея — квітка вишукана і водночас найпоширеніша зараз серед любителів вазонів. Її є за що любити: цвіте красиво, довго, до півроку, особливого догляду не потребує.

Але все ж бувають ситуації, коли від орхідей залишаються одні пеньочки: шийка і кілька коренів. Навіть у цих випадках не варто поспішати викидати вазон. Ми розповімо тобі, як з таких залишків виростити нову квітку.

Коріння орхідеї

Причини, з яких рослина приходить в непридатний вигляд можуть бути різними.

Між листками після поливу залишається вода і провокує гниття.

Опік рослини, викликаний тривалим знаходженням під прямими сонячними променями.
Надмірна вологість субстрату, на якому росте орхідея, непомірний полив.

З пенька можна створити нове життя. Для цього потрібно посадити шийку в інший «грунт». Він повинен складатися з керамзиту, вологого моху, пінопласту, кори. Новий горщик повинен бути прозорим, з дірками в дні і можна навіть з боків, для того, щоб волога в ньому не затримувалася.

На дно горщика потрібно покласти трохи «ґрунту». Потім коріння. Засипати його так, щоб шийка залишалася на поверхні. Рослину не поглиблювати. Полити відфільтрованою водою і поставити в світле місце. Через деякий час на ній повинні з’явиться нові паростки.

Врятувати коріння орхідеї можна навіть коли воно покриваються чорними та коричневими плямами. Плями – свідоцтво засолення.

Солі в кореневій системі накопичуються через полив дуже жорсткою нефільтрованою водою або занадто сильним концентратом добрива.

У такому разі всі пошкоджені ділянки коріння обрізають, місця зрізів присипають корицею, пересаджують рослину в новий субстрат і поливають її розчином янтарної кислоти, яка продається в будь-якій аптеці.

Якщо у орхідеї згнило коріння і залишилася тільки шийка, її можна врятувати наступним способом. Низ шийки змастити бурштиновою кислотою і помістити на відстань 2 сантиметрів від посудини з водою. Коли, просочуючись з вологою повітря, рослина почне пускати корінці, потрібно буде пересадити її в свіжий субстрат.

Краще всього, звичайно, не доводити рослину до жалюгідного стану: не допускати помилок при догляді за орхідеєю.Не змінювати місце розташування вазона. В кожному новому місці своя орієнтація світла. Такій рослині, як орхідея, важко адаптуватися до нового напрямку променів. Пристосовуючись, вона втрачає сили і перестає цвісти. Повертати орхідею різними сторонами до світла теж не варто.

Коріння орхідеї вимагає мало вологи. Воно розподіляє її тільки тоді, коли на листя потрапляє достатня кількість розсіяного і приглушеного світла. Якщо вазон знаходиться в темряві, коріння орхідеї не транспортує вологу в листя і квітконоси, починають гнити і руйнуватися.

Субстрат, в якому росте орхідея, з часом виснажується. Раз в рік його потрібно міняти, інакше рослині нізвідки буде брати поживні речовини.

Якщо бути уважним до всіх змін, які відбуваються з орхідеєю, можна уникнути її втрати раніше терміну. Ця квітка здатна рости в горщикових умовах протягом 7-8 років при ідеальному догляді.

Джерело.

Ваша орхідеї не цвіте? Не поспішайте її викидати!