Важливі поради: щоб картопля після збору не почала загнивати. Візьміть собі на замітку.

Існують певні заходи для попередження цієї проблеми.

Данину з урожаю картоплі зазвичай збирає фітофтороз. Причому не лише в полі, але і після збирання врожаю в льохах і підвалах. Буквально через три-чотири тижні після збору врожаю вся картопля може згнити, інформує Ukr.Media.

Прийоми проти фітофтори

Щоб цього не сталося, бульби треба закласти на карантин, коли їх тримають два-три тижні в прохолодному, захищеному від світла, добре провітрюваному приміщенні.

За цей час бульби загоюють рани, отримані під час збору, шкірка на них зміцніє, а найголовніше, вилізуть чорні мітки — ознаки ураження бульб фітофторою. Такий мічений урожай зберігають окремо і використовують в першу чергу.

Маленька, але небезпечна міль

У багатьох регіонах країни разом із колорадським жуком з’явилася і картопляна міль. Вона докучає під час вирощування бульб, але основної шкоди завдає в період зберігання. Міль походить із тропіків і у зимову сплячку не впадає, буквально сточуючи картопляні бульби.

Якщо ваш район потрапив у групу ризику, то під час закладки бульб їх слід обприскати Фітовермом або Агровертином… Насіннєві бульби необхідно обприскати розчином Престижу чи Табу.

Закладену на зберігання картоплю треба регулярно перебирати, відбраковуючи пошкоджені екземпляри.Дрібні копачі

Частина бульб виявляється сточеною дротяником. Таку картоплю можна зберігати, але краще вживати в першу чергу. Ділянки, заселені цим шкідником, треба восени глибоко перекопати. Це помітно знизить його чисельність. Також дротяник не полюбляє внесення аміачної селітри або сульфату амонію, а також золи і вапнування.

Корисно відловлювати батьків дротяників — жуків-лускунів. Їх ловлять на картопляні і рослинні шкірки. Купки розкладають на ділянці і через кілька днів збирають, спалюючи на багатті.

Навесні, під час посадки в лунки вносять Провотокс або Базудін, після чого дротяників стане набагато менше.

Кільцева гниль

Відрізнити це захворювання дуже важко. Зовні воно практично не проявляється.

Проте після зберігання бульби на розрізі виглядають як окільцьовані чорним кільцем. Урожай практично повністю може бути зіпсований.

Ідеальною умовою для розвитку хвороби вважається температура +20° С. Тому, якщо знизити її до +1…+2° С, недуга буде розвиватися набагато повільніше. Тобто за кімнатних умов урожай зберігати зовсім не можна.


Важливі поради: щоб картопля після збору не почала загнивати. Візьміть собі на замітку.