Важливі справи, які обов’язково потрібно зробити в серпні в саду і городі

Кількість справ на дачі в серпні можна порівняти хіба що з початком весни.

Серпень — один з найважливіших для дачника літніх місяців. Це остання можливість допомогти врожаю, останній шанс виправити допущені в попередні місяці помилки, інформує Ukr.Media.

Кількість справ на дачі в серпні можна порівняти хіба що з початком весни. Але за їх різноманітності з серпнем не зможе змагатися ні один місяць. Щось потрібно вже прибирати, а щось тільки посадити та посіяти; щось необхідно починати готувати до зими, а щось тільки прищеплювати. Від цього різноманіття голова йде обертом. Однак якщо підійти до справи розумно, встигнути можна все.

Серпневі справи в саду — це допомога врожаю, який дозріває, та роботи з тими деревами та чагарниками, які вже відплодоносили.

Не забувайте про полив дерев і чагарників

Зелені насадження потребують поливу не тільки навесні і на початку літа і під час активного росту. Не можна забувати про зволоженні ґрунту і в кінці літа, коли на деревах вже дозріває урожай. Плоди, які формуються, особливо потребують вологи, якщо стоїть суха і спекотна погода.

Займіться щепленням очком

Початок серпня — слушний час для проведення окулірування. Таким способом можна прищепити і кісточкові та зерняткові культури. На зерняткових деревах окулірування дає майже 90%-ву приживлюваність. А ось на кісточкових щепи приживаються не завжди, тому на одному дереві краще зробити відразу кілька щеплень.Окулірування очком — легкий спосіб літнього щеплення дерев.

Проведіть обрізку плодових дерев

Дерева потребують обрізки не тільки навесні, як думають багато хто, але і влітку. Літня обрізка носить в основному санітарний характер. У серпні слід видалити пагони, які загущують крону. Також варто зайнятися формуванням скелетних гілок. Для цього у занадто довгої втечі відщеплюйте верхівку — так її зростання припиниться. Після цього почнеться розвиток бічних пагонів.

Видаляйте кореневу поросль, якщо ви не плануєте використовувати її в якості посадкового матеріалу.

Захистіть сад від хвороб і шкідників

Для захисту від шкідників, які в цей час можуть принести вашим деревам чималої шкоди, використовуйте ловчі пояси. Їх потрібно регулярно оглядати, звільняти від комах, які потрапили туди, і за необхідності міняти на нові.

Серпень — саме час для обробки плодових дерев від парші. Зробити це необхідно не менш ніж за 20 днів до збирання врожаю. Для боротьби з цією недугою можна використовувати Скор, Діскор тощо.

Підгодуйте ягідні чагарники

Смородина, аґрус і малина вже закінчили плодоносити, однак забувати про них не варто. Кущі, які віддали свої сили на формування врожаю, потребують добрив. Підгодуйте їх деревною золою або фосфорно-калійними добривами. Крім того, час від часу розпушуйте ґрунт навколо кущів і видаляйте бур’яни.

Обріжте дворічні пагони малини

З обрізанням малини затягувати не варто. Кущам потрібно набратися сил для зимівлі та закласти нові бруньки, а «зайві» пагони забирають у рослини сили. До зайвих відносяться всі гілки, на яких у цьому році були ягоди: більше плодоносити вони не будуть. Видалити варто також дрібну поросль, вона і врожаю не дасть, і при низьких температурах все одно загине.

Встановіть опори для дерев

Добре, коли врожаю багато і гілки просто згинаються під вагою плодів. Однак дерево саме може не впоратися з цим достатком — йому треба допомогти. Під гілки встановіть звичайні дерев’яні підпірки або спорудіть щось більш складне, наприклад, карусель. Збирайте врожай плодів літніх сортів у міру дозрівання.Посадіть полуницю (садову суницю)

Якщо ви збираєтеся омолодити полуницю, серпень — найбільш відповідний для цього час. При літній посадці кущики встигнуть добре вкоренитися до настання морозів, і в наступному році ви вже зможете поласувати першими ягодами з нової полуничної грядки.

Розмножуйте смородину

В кінці серпня можна починати розмноження червоної та білої смородини. Робити це можна як здеревілими живцями, так і відводками. Заготовлені ще на початку весни укорінені живці та відводки висаджують в кінці літа — початку осені на постійне місце. Догляд за ними полягає в регулярному поливі.

Підготуйтеся до осінньої посадки дерев

Посадочна яма для дерев і чагарників не повинна бути свіжовикопаною. Її готують приблизно за місяць до посадки. Лунку необхідно зробити такого розміру, щоб там могли вільно розміститися коріння саджанця — для дерев це приблизно 70×70. У викопані ями додають повністю перепрілий гній і, за потреби, родючий ґрунт.

В городі зараз найспекотніша пора. Повним ходом йде дозрівання врожаю.

Видаліть пасинки у помідорів

На самому початку серпня необхідно провести останнє в цьому сезоні пасинкування помідорів. До цього часу на кущах вже з’явилися непотрібні відростки, які тягнуть соки з рослини та не дають «зосередитися» на дозріванні плодів. Ось такі пагони й слід прибрати. Крім пасинків, потрібно прищепити також точки зростання, щоб рослина не витрачала свої сили і на збільшення висоти.

Посійте зелені культури

Хто сказав, що кілька врожаїв за сезон можна отримати тільки на півдні? У середній смузі це теж можливо, якщо висаджувати культури з коротким терміном дозрівання. Саме до таких і відносяться листові овочі та пряні трави. На грядці, які звільнилися після прибирання, наприклад, цибулі, посійте качанний салат, зелену цибулю, кріп, петрушку або інші зелені культури. Ви будете забезпечені вітамінами до самих заморозків.

Викопайте цибулю

Якщо у цибулі висохла надземна частина і на цибулинах сформувалися укривні луски, саме час приступати до їх прибирання. За 10-15 днів до збирання необхідно припинити полив. Викопувати цибулини потрібно в суху сонячну погоду. Викопану цибулю залиште на грядці на кілька годин, щоб висохла земля на цибулинах, а потім приберіть на просушування в добре провітрюване приміщення.

Підгодуйте овочі

Серпень — час активного плодоношення багатьох овочевих культур. Щоб урожай був багатшим і швидше дозрів, рослини потрібно підживити. Це можуть бути як органічні добрива, так і мінеральні. З народних засобів підійдуть підживлення з йодом, золою, кропивою і т. п.

Обробіть томати засобом проти фітофторозу

Головний біль томатовода — фітофтороз. З ним завжди треба бути напоготові. Регулярно оглядайте кущі, щоб не пропустити перших ознак захворювання. Пошкоджені плоди відразу ж знищуйте, а кущі регулярно обробляйте засобами від фітофтори. Не забувайте стежити й за томатами в теплиці, оскільки захворювання вражає і тепличні рослини.

Проріджуйте зав’язі баштанних культур

Вирощування динь і кавунів в середній смузі має свої нюанси. У нашому кліматі на кожній рослині до нормального стану може визріти не більше 3-4 плодів. Щоб рослина пустила всі свої сили тільки на їх формування, потрібно видалити всі зайві зав’язі. З цієї ж причини регулярно обривайте і з’являються жіночі квітки.Посійте сидерати

Один за іншим зникають з грядок рання капуста, цибуля, рання картопля і т. д. Що робити зі звільненим місцем? Якщо ви не плануєте займати ці грядки зеленню і листовими овочами, то посійте сидерати. Вони й город вбережуть від бур’янів, та згодом послужать зеленим добривом для культур, які будуть рости тут в наступному році.

Поливайте баклажани

У серпні настає час збирання врожаю баклажанів. У цей період слід проводити їх полив щотижня. Під кожну рослину необхідно виливати не менше 3 л води. Баклажани, які недоотримали протягом сезону рідини, згодом можуть гірчити.

Зберіть урожай ярого часнику

Часник готовий до прибирання тоді, коли його стебла пожовкли і полягли. Якщо на календарі вже середина серпня, а ярий часник все ще радує око зеленим бадиллям, допоможіть йому дозріти та пожовтіти. Пускати на самоплив цей процес не варто, тому що часник, зібраний восени, в сезон дощів, буде гірше зберігатися. Щоб «змусити» рослину живити не надземну частину, а коріння, зав’яжіть його листя вузлом. Так вони пожовкнуть швидше.

Займіться розмноженням багаторічних овочевих культур

Останній тиждень серпня — час, коли можна починати розмноження багаторічних овочів. Цей період підходить для поділу багатоярусної цибулі шніт-цибулі та естрагону. Ці невибагливі рослини можна вирощувати не лише в городі, але й на підвіконні. Тоді вони будуть постачати вас зеленню протягом усього року