Вчимо дитину самостійності: 9 головних порад для батьків

Виховувати дітей не легко, адже кожному з батьків хочеться виростити гарну людину.

Існує безліч порад та правил, але кожна людина індивідуальна й кожному потрібен особливий підхід.

Як навчити орієнтуватися на місцевості.

Ця навичка необхідна кожній людині. Покажіть дітям роботу GPS та навчіть розбиратися в мапах.

Вміння контролювати свої емоції.

Дітям важко тримати емоції під контролем. Це корисна навичка, яку слід набути, щоб не зіпсувати власну репутацію та не образити оточуючих. Чим краще дитина контролює есенції, тим більше впевненості та спокою в ній буде.

Стимул для пошуку роботи.

В школі дітям дають знання, але не розповідають, як застосовувати їх в реальному житті. Потрібно донести до дітей, звідки батьки беруть гроші. Запропонуйте дитині знайти собі роботу на літо або у вечірній час після навчання. Таким чином вона зрозуміє як заробляються гроші. Це гарний спосіб підготувати дитину до самостійності.

Навчіть дітей ставити перед собою цілі.

Кожен планує своє життя, мрії та ставить цілі. Однак, не все завжди йде за планом. Підлітки та діти теж будують плани, хоч й не зовсім чіткі та ґрунтовні. Навчайте дітей чітко розуміти, чого вони хочуть досягти.

Поведінка в надзвичайних ситуаціях.

Кожен повинен вміти виживати. Ситуації в житті складаються різні, тому дитина повинна знати, як з ними впоратися. Відремонтуйте щось разом з дитиною або приготуйте обід. Діти люблять допомагати, якщо зробити пропозицію по-дружньому.




Навчіть заощаджувати.

Дитина повинна навчитися правильно витрачати гроші та керувати ними. Заощадження є не менш важливою навичкою. Запропонуйте переводити невелику суму в банк, щоб в майбутньому використати ці гроші.

Ведення домашнього побуту.

Всі навчаються побутовим справам саме в родині. Коли людина йде на самостійне життя, одразу видно наскільки вона може сама про себе піклуватися та вести домашній побут. Тому, потрібно навчити дитину складати бюджет, прибирати за собою, прати речі та інше.

Піклування про інших людей.

Щоб не виростити егоїста, навчіть дитину співчувати, турбуватися та ділитися з іншими. Допомагайте разом безпритульним тваринам, збирайте кошти, продукти або одяг для нужденних. Дитина повинна розуміти, що допомога іншим — це добра справа та приємна.




Як навчити дитину довіряти собі.

Суспільством давно встановлені правила та закони, яким слідує кожна людина. Однак, при цьому слід мати й власну думку та бути особистістю. Саме це потрібно пояснювати дітям. Навчіть їх вірити в себе, свої сили та здібності. Всі люди помиляються, але ці помилки дають той досвід, який потім допоможе впоратись з іншими життєвими труднощами.