Велика субота — 15 квітня. Що заборонено робити в останній день посту

На передодні Великодня, у Велику суботу, господині печуть паски, фарбують крашанки, готують святкові страви, прикрашають дім та обов’язкового ходять до церкви.

В цей день згадують лежання у труні Тіла Христова. В церковних книгах описано, як душа Ісуса побувала в пеклі та розказала там про те, що життя тріумфує над смертю.

Що заборонено робити у Велику суботу.

Це останній пісний день, який закінчується вночі після урочистого Хресного ходу. Церковний статут не дозволяє у страсну суботу вживати їжу, їсти можна тільки хліб та пити воду.

Заборонено вживати спиртні напої. Але якщо дотримуватись суворого посту, людина може випити небагато червоного вина кагору, він зміцнить сили.

Не можна веселитись, бо під час посту, обмеження не тільки в їжі, але і в радостях та веселощах. Особливо під час приготування пасок, співати та веселитись суворо заборонено.

Не можна займатися інтимною близькістю, на протязі всього періоду Великого посту.

Чоловікам заборонено займатися полюванням та риболовлею.

Господиням вже не можна прибирати в будинку: прати, мити, прасувати. А також, не можна самим митися.

У Велику суботу заборонено фізично працювати, особливо займатися різними будівельними справами, рукоділлям та городніми справами.

У Велику суботу забороняється не тільки фізичне, а й духовне життя людини. В цей день, не можна відмовляти людині, яка щось просить.

Дуже важливо! У Страсну суботу, згідно з церковними канонами, ходити на цвинтар не можна.

Є певні дні для поминання померлих, до таких не відносяться Велика субота та Великдень.

На передодні Великодня не можна сваритися та лаятися. Впустіть у своє життя благодать, віру, любов та доброту й дозвольте їм наповнити ваше серце.

Велика субота та її особливості.

Великою суботою закінчується підготовка до Великодня. Ввечері, обов’язково, йдуть до храму, відстоюють святкову церковну службу та освячують їжу у святкових кошиках.