Великдень: Чому яйце — головний символ свята

Великдень асоціюється саме з крашанками або паскою. Що саме символізує яйце для християн, ми запитали у священика Миколая Лагодича.

За біблійними переказами перше пасхальне яйце свята Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію. Коли Марія прийшла до Тіберія і розповіла про Воскресіння Христа, імператор сказав, що це так само неможливо, як і те, що куряче яйце буде червоним.

І тієї ж миті куряче яйце в руках імператора стало червоним.

Яйце є символом нового життя і надії.

— Є хибною та думка, що спочатку треба скуштувати великоднє яйце, — каже священик Миколай Лагодич.

– Варто дотримуватися послідовності молитов на освячення. Їдять освячені продукти, як правило, у тому порядку, у якому їх освячували. Тобто, спочатку хліб, потім м’ясо, яйця, масло, сир.

Великдень – найбільше християнське свято, яке символізує Воскресіння Спасителя нашого Ісуса Христа. Це свято душі. І саме тому треба пам’ятати: На Великдень головне не яйця, а молитва. Яєчна шкаралупа нагадує печеру, де Ісус був похований. Розтріскана шкаралупа

— Його воскресіння з мертвих. В християнській традиції, яйце символізує подолання смерті, торжество життя і благополуччя. Це знак воскресіння Христа і спасіння людини. Джерело