Великий піст 2024: як правильно провести перший тиждень посту

Великодній піст – це найдовший, найсуворіший та найзначніший піст у році. Коли він починається, залежить від дня, в який відзначають в цьому році головне свято – Великдень. Тому, може попадати кожного року в різні дати.

У 2024 році, Великий піст, розпочинається 18 березня та закінчується 5 травня перед Великоднем. Тривалість цього періоду аж 48 днів.

Як харчуватися у піст.

Найсуворіші вважається перший та останній тиждень. На протязі всього посту забороняється вживати: м’ясні й рибні страви, а також молочні продукти та яйця. Ці заборони скасовуються для вагітних жінок, мандрівників, дітей та хворих людей.

В перший день посту та у страсну п’ятницю необхідно повністю утриматися від їжі. Надалі харчуватися потрібно за такою схемою:

  • по понеділках, середа та п’ятницях – дні сироїдіння, страви з сирих овочей, фруктів, круп, горіхів, насіння, грибів, меду, а також соки, хліб та вода;
  • щовівторка та щочетверга – приготовані на вогні страви без додавання олії;
  • у вихідні дні – дозволяється приготована їжа з олією та трішки червоного вина розбавленого водою.

В період Великого посту, припадають декілька свят, коли можна вживати рибні страви: Благовіщення, Лазарева субота та Вербна неділя.

Піст — це один з найважливіших періодів для людства, коли вони займаються своїм вихованням, покаянням та духовним очищенням.